Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s načítaním niektorých web stránok

Dobrý večer, mám niekoľko dní dosť zvláštny problém s internetom. Všimol som si pred niekoľkými dňami keď som jednoducho šiel na web shmu.sk tak sa nenačíta nič. Tak som šiel pozrieť počasie cez appku v androide a ani appka shmu si data neprečíta. To isté v rámci všetkých mobilov v danej domácej wifi sieti. Tak som skúsil zapnúť mobilné data a cez tie sa web normálne zobrazí. Nerozumiem sa do sietí ale týmto môžem vylúčiť chybu v systéme PC/mobil a teda je to wifi routrom? Skúsil som ho reštartovať a skúsil som hodiť na primárnu DNS 1.1.1.1 uložiť a reštartovať ale nepomohlo to. Router mám TP-LINK Archer C6. Problém sa dnes prejavil na ďalšom webe. Pre shmu počasie by som to neriešil :-) ale dnes nešlo načítať platobnú bránu VUB banky. Síce neviem na 100% že to súvisí ale všetko tomu napovedá že tých webov ktoré nebudú fungovať bude viac. Vopred ďakujem za pomoc...

Ten ruter resetni (myslim, vypnout, vytahnout ze zasuvky, za minutu -5 zapoj zpet.
DNS zkus nastavit na 9.9.9.9

Jestli to blbne jen na jedne dvou strankach navic banka nebo obdobneho vysypej chache z kus to znovu, nebo to zkus v anonymnim okne jestli se to chova stejne.
Dlasi stopa muze byt v nejakem Addonu ktery ti v tom dela bordel.

Nastavil som DNS od quad9, prim 9.9.9.9, sec 149.112.112.112, uložil, spravil som systémový reštart routru, skúsil som na test shmu.sk ale stále nefunguje. Ešte skúsim ten hard reset tlačidlom vypnúť priamo na wifine. Nechal som vypnutý router cca minútu. Nepomohlo ani toto. Zajtra večer na to znova pozriem. Možno by pomohlo zavolať IPS že či nerobili nejaké úpravy v sieti.

Skúsil som teraz v nastaveniach routra nájsť diagnostiku. Zadal som IP adresu webu ktorý nefunguje. Dá sa niečo z toho vyčítať? Adresy som nahradil 000...

test ping:
Request timed out !

--- Ping Statistic "195.49.191.117" ---
Packets: Sent=4, Received=0, Lost=4 (100.00% loss)

Test traceroute:
traceroute to 195.49.191.117, 20 hops max, 38 byte packets
1 0.350ms 0.339ms 0.230ms 000.000.00.0(000.000.00.0)
2 1.114ms 0.792ms 0.348ms host65.slavconet.sk(000.00.000.00)
3 8.109ms 8.337ms 8.085ms ispc-static-000.00-00-000.telekom.sk(00.00.000.000)
4 8.261ms 8.284ms 8.168ms Govnet-gw1.six.sk(000.000.000.000)
5 * * * Request timed out
6 * * * Request timed out
7 * * * Request timed out
8 * * * Request timed out
9 * * * Request timed out
10 * * * Request timed out
11 * * * Request timed out
12 * * * Request timed out
13 * * * Request timed out
14 * * * Request timed out
15 * * * Request timed out
16 * * * Request timed out
17 * * * Request timed out