Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spustacia disketa vse o tom

ahojte prosiim pomozte mi ake "kody" mam zadat ked instalujem windows so spustacej diskety zapcham ju potom sa mi objavi starting a dalej A: a nevem co mam zadat veedel aj viem instalovat windows ale iba s windowsu nie ked mi spadne cely system
a ako sa robi boot cd skusal som v nere 9 ale nic mi neurobilo pisalo ze ma zapratane 2 mb ale ked som vlozil cd do cd-romky a ked som restartoval normalne isiel dalej pc akoby nic nic sa mi nezobrazilo prosim poradte mi stymito vecickami
vopred dakujem ste najlepsi:-d:-d:-d
Změna předmětu, původně: SPUSTACIA DISKETA VSE OTOM (LaKr) (Kráťa)

a ako sa robi boot cd skusal som v nere 9 ale nic mi neurobilo pisalo ze ma zapratane 2 mb ale ked som vlozil cd do cd-romky a ked som restartoval normalne isiel dalej pc akoby nic

Nejprve musíš vytvořit bootovací CD
index.php
EDIT// nebo klikací utilitku: http://www.softpedia.com/progDownload/Autostreamer- Download-13918.html
Potom musíš v BIOSU nastavit pořadí bootování - první CD/DVD

Pokud to chceš nutno nutně z diskety (kterou 3/4 poradny, včetně mě nevidělo roky)
zde máš boot obrazy bootdisk.htm
Poslední co jsem použil byla boot disketa na W98 (umělo to zavést i CD/DVD mechaniku - u ostatních netuším)
Na disketu po vytvoření jsem nakopíroval volkov commander - pěkně jsem ho vybalil do kořene diskety, až to po restartu začalo blikat c:\_ tak jsem zadal vc a enter - spuštěn volkov a z něho jsem se došoural do cd mechaniky, kde byl nebootovací windows, kde jsem spustil setup.

Přesný popis mě mlží staletí na XP.

prepac ze ta otravujem ale co je za program ten volkov commander trochu mi ho predstav na tej studni nic onom nepise ibaze nepodporuje dlouha mena a predtym by sa dal ten disk prerobit z 10 gb na 20 gb viem to urobit vo windowse cez spravu diskov ale ked nemam system tak ako prosim napis fakt mi to suri
dakujem vopred

Také se pokusím zalovit v paměti. I já to dělával z Volkova. nicméně bez něj:
Po startu se ti objeví
a:\> jsi na disku a: (disketa v kořeni)
Potřebuješ se dostat někam, kde máš instalaci Windows. Třeba na d: (mechanika). napiš cd d: a stiskni enter, objeví se d:\>
že jsi tam, kde máš tu instalačku, zjistíš příkazem dir /p (p je stránkování).
Vlezeš tedy do toho adresáře s instalací cd tenadresar enter (objeví se d:\tenadresar\>)
a spustíš instalaci d:\tenadresar\setup enter.
Samozřejmě jde to i jinak, například z a: vlézt rovnou do cd d:\tenadresar, možná to jde dokonce rovnou i spustit bez lezení d:\tenadresar\setup enter.
Už si to také moc nepamatuji.

To plati len pre Windows 98/Me. Ak sa bavime o Windows XP (alebo 2000 alebo vista) tak sa takto instalovat neda. Ked uz tak u Win2k a XP sa da spustit z instalaciek z adresara i386 subor winnt.exe (nie setup) ale to odporucam len v nudzovom pripade ked sa neda instalovat z CD (treba si predpripravit FAT32 oddiel kde sa to nakopiruje a potom to konvertovat na NTFS, zbytocne problemy).

WinXP a vyssie sa instaluje tak ze sa nabootuje z originalneho instalacneho CD. To myslim ako odoved na povodnu otazku uplne staci.

Protože jsou všechny vlastně jako odpověď na mé a tato je další, tak je pod nimi. Proto je tady ona zalomená šipička "zobrazit nadřazený".
Já to s tím D: napsal pěkně blbě a zmatečně. Ale ztučnil jsem to dobře. :-) Asi jsem chtěl psát něco jiného, možná tu úplnou cestu ale nebyl jsem si jist, jestli to funguje, když se napíše třeba cd d:\tenadresar\setup
Ale jak psal MM.. instaluje se z BootCD a takto se instalovaly naposledy snad 98, nebo ME.

Instaloval jsem NT4 na notebook bez disketovky. Moje instalacni CD nebylo bootovaci. Postupoval jsem nasledovne:
- na jinem PC jsem pomoci exe souboru z bootdisk.com vyrobil bootovaci disketu; nechal jsem ji v mechanice
- do DVD jsem dal puvodni CD s NT, zkopiroval jsem adresar i386 na disk (vic netreba)
- pote jsem spustil Nero, vlozil nove prazdne CD; zvolil jsem bootovaci CD, navedl na disketovku (A:\) a pridal adresar i386
- disketa z bootdisk ma vyhodu ze ti rekne jake pismeno je prirazeno CD mechanice (ne vse tak cini...)
- pote jsem napsal do prikazoveho radku X:\i386\winnt.exe (X:\ je pismeno mechaniky sdelene boot disketou)
Myslim ze i u XP se musi psat ono winnt.exe, setup.exe je jen pro 9x/ME... Ale mozna se pletu.
Tak snad ti to trochu pomohlo...