Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade pc

Ahoj, mám dotaz ohledně mého starého pc. Nejsem uplně odborník a proto se ptám zde :). Mám pc: Infinite A 8RC-265EU (všechny parametry se nachází na webu). Vím, že to je už postavený pc :(, kdyby bylo na mně tak si nechám postavit, ale byl jsem jestě bohužel mladý :D. Ale... právě proto mě zajímá, i když je ten pc je postavený z výroby, jestli se dá nějak upgradovat? Co by se tam vešlo a co by to utáhlo by mě zajímalo ;). Jelikož je case velice abstraktní, tak mě to zajímá. Děkuji za odpovědi.

Všechny parametry na webu nejsou. Třeba použitá deska nebo zdroj ne.
Ale určitě by tam šla vyměnit grafická karta, HDD/SSD či rozšířit paměť. Nejspíš i (o trochu) lepší procesor.
V zásadě pokud je tam nějaká rozumná deska a zdroj s nějakou rezervou, tak se to z hlediska upgradu zase tak neliší od složeného počítače.

všechny parametry se nachází na webu

Takže po nás chceš, abychom je hledali, jo?

jestli se dá nějak upgradovat?

Samozřejmě, dá. Procesor, RAM, grafická karta, zdroj, základní deska, disk, ....
Záleží, kolik do toho chceš investovat, co na tom budeš provozovat a jestli se to finančně vyplatí, oživovat zdechlinu.

Co to meleš? Psal jsem z mobilu, tak jsem dal první odkaz, kde byl ve specifikaci výkon zdroje, na který ses ptal. Nemůžu za to, že měl e-shop popisek špatně. Ne, opravdu neověřuju na několika místech všechny odkazy, které sem dávám. Ty ano? Já tolik času nemám. Jaký má v PC zdroj by si snad mohl laskavě ověřit tazatel, když chce dělat upgrade. Takže se uklidni, děkuju.

A že jsem admin? To mi vyčítáš nebo závidíš? I admin je jenom člověk...

Tak když už jsi "admin", tak si ty informace, které sem dáváš ověřuj nebo neraď. Někdy znamená mlčeti zlato... A ano, já si informace ověřím z více zdrojů než něco napíšu, pokud nenapíšu, že je to jen tip.

A že jsem admin? To mi vyčítáš nebo závidíš?

Ani jedno z toho! Jen mě zaráží, že jako admin děláš poslední dobou školácké chyby. Výmluva, že nemáš tolik času je ubohá. Přeber si to jak chceš...

Asi si budu muset dát do podpisu "Odkazy nejsou ověřené", aby takoví jako ty neměli důvod buzerovat.

Nebo to může být ještě jednodušší: radím tu zadarmo ve svém volném čase, nikoho nenutím sem chodit ani klikat na moje odkazy...

tak si ty informace, které sem dáváš ověřuj nebo neraď.

Mimochodem, já jsem neradil, jen jsem ti odpovídal, odkud zřejmě dsa získal informaci, že tam je 350 W zdroj. Takže moje odpověď je zcela v pořádku. Smůla, co?

Smůla, co?

Ano, ale pro Tebe.

odkud zřejmě dsa získal informaci

Takže to nevíš, ale jen si myslíš... Víš co znamená myslet? Hov.o vědět... Ale je to fuk, hádat se nebudu... Názor si může udělat každý sám. Ikdyž bys mohl založit odnož "PC poradny" pod názvem "PC věštírna", možná se to ujme...

ajaj, s 350w zdojem z toho víc než zkriplený krám s 1060 (a ekvivalenty) neudělá - a ten už má.

ať si vygooglí testy s 3060 = bez výměny zdroje s tupým nvidia 16pin konektorem, místo výkonu bude nejvíc vzrušující kapitola "power consumption".

kdyz sem da liny trouba jen vetu, ze presne parametry jsou nekde na netu (a jak vidno nejsou), pak se muzeme sice hadat co z toho jde udelat a trouba ma z toho jen skodolibou radost, ale doted sem neumi dat ani odkaz s overenym slozenim.
ani navrhovany speccy nevypise ten zdroj a predpokladal jsem, ze liny tazatel aspon otevre bednu, co ma pred sebou.
pak nezbyva nez souhlasit s tw: komponenty pro upgrade ma taky na netu.

kdyz nema zajem, tak co s nim.

Nemusíš mě zbytečně urážet, ja se přišel slušně zeptat, protože tohle řeším poprvé v životě a nevyznám se v tom. To že ti do 24 hod. neodpovím, neznamená, že to mám v prdeli. A všechny komponenty na netu jsou, ani je nemusíš tak těžce vyhledávat jak píšeš. Jinak dík za tip a nic dalšího už rozvádět nebudu, čau.

co je slusneho na tom, ze i po 4 dnech tajis konfiguraci a ze neodpovidas na dotazy? mas teda zvlastni metr na sebe a na druhe.

zakladni deska nema zadny model?
fak tam mas po tolika letech tu smesku maleho noname ssd + hdd ze stoleti pary?
tip na grafiku 3060 jsi dostal, zdroj si snad ujasnis ze je ok.
stejny model ramky k doparovani mozna nesezenes, ale diagnosticky sw ti ukaze i detailni parametr modulu (po 4 dnech se neobtezujes sdelit, jestli se podarilo treba speccy stahnout / spustit, nebo je s vyctenim vypisu problem, fak slusnost k pohledani).

aspon se misto ublizeneho stezovani nauc chapat souvislosti.
jednak mivaji obchodnici v popiscich chyby, to vidis i na svem prikladu - presto jsi pro upresneni nehnul ani prstem.
take vyrobec miva pro ruzne trhy ruzne konfigurace, ktere nemusi postihnout ani presnejsi nazev, pokud nedas konkretni odkaz, za kterym si stojis. (jestli shanis nahradni dily na auto nejakeho roku s nejakou vybavou, chapes o cem je rec)
pres obecny typ komponentu se neco casem ukaze jako shit: znacka zdroje od msi je ok, ale ten ssd bude dobry leda jako bootovaci flashka.

takze pro priste vetsi vstricnost. nic to nestoji a je to lepsi nez nadute kecy ze je vsechno na netu od cloveka, ktery updatuje prvni pocitac.

Máš tam dva sloty na RAM a obsazený jen jeden, tak by stačilo dokoupit stejný modul jako máš teď. Teda pokud tomu není jinak. Před koupí bych to ještě pro jistotu zkontroloval. https://online.asbis.sk/msi-infinite-a-8rc-265eu-i5-8400-gtx1060-6gb-8gb-ssd-128gb-1tb-hdd-dvdrw-wlan-win10_d542484.html
Já tam jasně vidím Power Supply: 550W 80 Plus Bronze certified. Netuším co tam je, chtělo by to vizuální kontrolu, tam je to vždy jistota oproti popisům, kdy má stejný typ občas rozdílné komponenty.