Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LTE/5G internet domů - zisk signálu

Ahoj, obracím se na Vás pro radu. Reším doma lepší připojení k internetu, protože náš stávající pevný se nedostane více než na stabilních 15Mbps. Proběhlo meření techniky - bohužel bydlíme v malé vesničce a ještě k tomu na konci s lesy okolo.
Nicméně chci zkusit 5G tarif a použít router na SIM. Momentálně mám tarif na telefonu limitovaný na 20Mbps na tuto rychlost se speed test většinou dostane.

Mám teď možnost odkoupit od kamaráda router TP-LINK MR600 s externí 15dB anténou. Já bych zase radši zvolil Vodafone 5g gigacube.

Je možné vůbec určit a dokázali byste poradit co by byla lepší volba z hlediska co největší rychlosti ?
Děkuji moc předem

Mám teď možnost odkoupit od kamaráda router TP-LINK MR600 s externí 15dB anténou

specifikace
AC1200 - 4G+

Já bych zase radši zvolil Vodafone 5g gigacube

specifikace
GigaCube 5G (gen. 2)

přeci jen má už 5G, ale...
pročíst a pochopit jak to je u nás, tím chci napsat jestli má smysl vůbec připlatit za to 5G, cenový rozdíl už je znatelný

https://mobilmania.zive.cz/clanky/telefony-nam-lzou-a-vubec-se-za-to-nestydi-ikona-5g-v-horni-liste-jeste-neznamena-ze-spojeni-bezi-pres-5g-sit/sc-3-a-1361041/

To je další dilema. :-D Jak 4G tak 5G mělo doma stejné rychlosti. A proto mě zajímá jestli může být lepší zkusit teda "posílený" 4G příjem nebo 5G kvůli tomu 5G signálu. Musím dodat že poskytovatel by byl v tomto případě Vodafone, ten má u mě nejlepší pokrytí. Vypadá to, že asi začnu na levnější variantě a uvidím.

vis jak blbe se to kopiruje v mobilu?
ztrata casu s takovymi lidmi.

tvoj problem ze riesis webstranky na niecom tak blbom ako je mobil. Ved to je z principu hlupe, riesit weby na tak malom displeji so vsetkymi + a - co mobil poskytuje. Nechapem ako moze niekto existovat na webe na mobile. A este sa stazuj, trapko. Sam si za to mozes.