Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Router tplink archer ax73 firmware

Ahoj a díky předem všem kteří mi poradí.

Mám router tplink archer ax73 a mám hardwarovou verzi 1.0, kde nesmím použít jinou hardwarovou verzi, protože mi došlo ke ztrátě záruky a zároveň poškození čili nefunkčnosti zařízení.

Chci provést update firmware ale nevim jestli je jedno zdali z stolního PC notebooku mobilů nebo tabletu.

Mám přiřazenou IP adresu pro router a pak se prihlasim heslem abych se dostal do nastavení routeru.

Pak se proklikat do advanced - systém - firmware update a tam jsou 2 možnosti

1) auto update - při výpadku elektřiny hádám správně se zařízení z nefunkční.
2) online update - u routeru archer ax73 jsem po zakoupení nikdy nedělal update - musel bych update provádět postupně podle sestavení balíčků nebo se může rovnou přejít na nejnovější firmware verzi s mou hardware verzi 1.0?

Nebo stáhnout jednotlivé balíčky firmware s hardware verzi 1.0 postupně do PC nebo notebooku od nejstarších po nejnovější firmware?

Doplňující otázka: pokud mám čistě hypoteticky viry v mobilu nebo PC nebo notebooku může se stát že se firmware špatně nahraje?

jedna vec je hw verze routeru, to je provedeni/osazeni dps a ta se uz nezmeni.

pro tuto hw verzi jsou nabizene sw updaty, to je firmware.
nemusi se instalovat postupne vsechny, neni k tomu duvod.

predpokladam, ze instalacni program si dela nejakou kontrolu pred instalaci.
a nevidim duvod, proc by se eventualni malware pletl do update routeru. ale davam prednost tomu si neinstalovat zadny spyware (pres 10 let nasobne rozsirenejsi nez viry, jen uzivatele antiviru si toho dodnes nevsimli).

Vše je nade mnou, drobné zhrnutí

Aktualizaci určitě a nejlépe z PC a po kabelu

Stáhneš aktuální, není potřeba postupně

Přihlásíš se do routeru

Najedeš do položky update

Vyhledáš předem stažený firmware v PC, ale nejdřív si rozbalíš ten zip

ve složce kterou budeš prohledávat už z routeru najdeš bin soubor a ten podstrčíš routeru a dáš aktualizovat
během toho nic nedělej

Pro jistotu, ale věřím že si to našel sám
Stránka s firmware

https://www.tp-link.com/cz/support/download/archer-ax73/v1/#Firmware

přímé stažení, pozor hned pojede 35,9 MB zip

https://static.tp-link.com/upload/firmware/2024/202407/20240702/Archer%20AX73_V1_240407.zip

screen z emulátoru na stránce