Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mikrotik hap ax2 particie

Aka je minimalna velkost particie na hap ax2 ?
v helpe je len info
Minimum partition sizes:
32MB on MIPS
40MB on PowerPC
48MB on TILE
Arm chyba
zaloznu particiu by som spravil o nieco malo vecsiu ako minimalnu, aby mi particia s bezne / aktualne pouzivanou zostalo viac miesta

Ked neprebehne dobre aktualizacia resp. nenabootuje, automaticky bootuje z druhej, ak tam ma clovek kopiu aktualnej pred aktualizaciou, pripadne da sa prepnut ak v novej verzii je chyba, nemusi sa robit downgrade . . . teda to som sa docital, a kedze je to domaci mtk, chcel som si to jednoducho vyskusat.

Pri neuspesnej aktualizacii sa vzdy iniciovala povodna, navyse mas vzdy moznost hw resetu a tak dostanes zariadenie do povodnej konfiguracie a obnovis zo zalohy.
Ak zariadenie nebootovalo od zaciatku vzdy pomohol len netinstall a obavam sa, ze v takomto pripade ta ziadna dalsia particia nezachrani.
Netinstall som pouzil na ozivenie asi 5x v zivote doteraz sa mi mari.

Neviem, netinstal ma zatial obisiel :-)
pochopil som to tak, ze ak zariadenie nanabootuje z predvolenej particie, tak pravdepodobne fw zariadenia zabezpeci nasledny reset s parametrom bootovania z druhej particie, ak je dostupna a je na nej nakonfigurovany system
tym sa zabezceci v podstate okazita funcknost bez potreby netinstal a nahravania zalohy

Význam to má pri licenciách na router os,pokial zariadenie nemá dostatok miesta v pamati,kam sa inštaluje os,nenainštalujú ,resp.nezmestia sa všetky balíky príslušnej licencie a upgrade na vyšší level licencie u takého zariadenia nebude možný …typicky rôzne verzie lite routerov …..

Si si isty?

admin@Izba] > system/resource/print
uptime: 3w5d4h27m34s
version: 7.12.1 (stable)
build-time: Nov/17/2023 11:38:45
factory-software: 7.5
free-memory: 674.6MiB
total-memory: 960.0MiB
cpu: ARM64
cpu-count: 4
cpu-frequency: 864MHz
cpu-load: 4%
free-hdd-space: 93.2MiB
total-hdd-space: 128.0MiB
write-sect-since-reboot: 17756
write-sect-total: 74190
bad-blocks: 0%
architecture-name: arm64
board-name: hAP ax^2
platform: MikroTik

Sorry zabudol som, ze ja uz mam ax2 doma, beriem spat;o).
Ale predtym som mal ac2 a v7 s novymi ovladacmi som uz prevadzkoval a nevsimol som si problem s miestom.
Pozeram, ze ac2 ma 16MB, takze asi je to naozaj na hrane pri v7, ale pokial viem v7 nie je ani oficialne pre ac2 doporucovana, pretoze nesplna minimalne poziadavky.