Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rada k sestavení nového PC

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda byste mi pomohli sestavit nový PC (hlavně na hry). Hraju převážně CS2,PUBG, COD:Warzone, R6 a podobné hry...

Minimálně GPU RTX3050.
SSD (Jestli jeden Tera nebo 500 Giga je mi jedno)
Nějaké větráky, které nejsou tak hlasité, ale jsou zárověň i výkonné (podle potřeby, aby se nepřehřívaly komponenty) ty PC, které jsem nalinkoval dole mají 4 větráky (tak nejlépe asi 4 až se to nepřehřívá)

budget bez OS 18 000 Kč (+-2 000 Kč).

Koukal jsem na něco sestaveného od Alzy, ale jelikož se nevyznám moc v počítačích(úplné základy), tak nevím, zda by za stejnou cenu (minimálně podobnou) nešel koupit počítač lepší.

Doma ještě ze starého počítače mám použitelné tyhle RAM (https://www.alza.cz/patriot-viper-4-blackout-series-16gb-kit-ddr4-3200mhz-cl16-d5679838.htm)

Linky na počítače, které jsem uváděl nahoře:
https://www.alza.cz/alzapc/alzapc-gamebox-core-mini-r5-rtx3050-6gb-16gb-ram-1tb-ssd-bez-os-d12359159.htm
https://www.alza.cz/alzapc/alzapc-gamebox-core-mini-i3-rtx3050-6gb-16gb-ram-1tb-ssd-bez-os-d12359161.htm

Snad jsem nezapomněl zmínit nějaké důležité info, kdyby jo tak se prosím doptejte.

A děkuji předem všem, kteří byli ochotni mi poradit.

Ano, vím, že si můžu naťukat komponenty sám..., ale vám, že tady jsou lidi, kteří se v tom vyznají víc, třeba jako Lucifer, který mi to doslova celé složil, za což jsem mu moc rád.

Kdybych si to skládal sám, tak bych tam ještě přidal nějaké nekompatibilní díly a peníze by byly v prdeli.

Ano. Proto je podle mě nesmysl dávat si nějaký rozpočet a kvůli ušetřeným pár tisícovkách mít citelně pomalejší/horší/starší sestavu. Vždycky je lepší se řídit poměrem cena/výkon.

Je to stejné jako když sem přijde někdo, že chce notebook do 10 tisíc. Prostě si určil od stolu rozpočet, aniž by o tom cokoliv věděl. Jistě, sežene za tu cenu, i levnější. Ale kdyby koupil noťas třeba za 13-15 tisíc, už to bude výkonově a kvalitou někde jinde. Prostě se nevyplácí šetřit na nepravém místě. Ale nejsou to moje peníze, takže mě to zas tolik netrápí. :-)

A odkud si vzal, že na brigády nechodím?

Myslím, že tenhle rok jsem si toho stihl zaplatit dost... výcvik na sk. B a A2 k tomu jsem si koupil novou motorku a nějaké ojeté auto... Bydlím sám, takže si musím platit nájem a výdaje k tomu.. nejsem na tom počítači až tak často, abych za něj dával víc jak 25K.. a měl na moje využití nějaký overkill...

Nevím kolik Vám je, ale myslím, že už jste v tom věku, kdy byste mohl byt trošku opatrnější, co se týče výběru slov bo nikdy nevíte komu co píšete...

I přesto Vám děkuji, za nápomocné rady...

PS: Tím, co jsem napsal nechci nijak ze sebe dělat chudinku... jen jsem to vzal od Vás asi trošku víc útočně než jste to myslel.

Kdo má fungující sestavu s DDR4, určitě není důvod je teď hromadně vyhazovat a kupovat DDR5. Ale kdybych skládal novou sestavu (za 2,5 měsíce je rok 2025), tak bych tam určitě nedával DDR4 3600 Mhz. Tomu musíš přizpůsobit desku a patici CPU, a tím pádem se ochudíš o nové technologie a v podstatě znemožníš budoucí upgrade.

Když se teď dívám na ten příspěvek, co jsem vložil, tak jsem jsem zapomněl zmínit nejspíš podstatnou informaci... A to je ta, že PC bych si kupoval nejspíš až někdy na přelom prosince a ledna (spíš ledna).

Mám si tedy počkat na nový rok, kdy by se ceny mohli trošku zmírnit?

Děkuji moc!

Vidím, že jste tam přidal 4060(GPU) kdybych chtěl downgradnout trošku třeba na 3060, bylo by to špatné rozhodnutí?
Nebo tam jsou už nepatrné rozdíly oproti 4060?

Nedokážu si totiž představit o kolik je to procentuálně lepší, rychlejší a silnější grafika než tk 3060.

Děkuji za odpověď na mé otravné dotazy.