Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mikrotik RB411 a anténa 5GHz.

Prosím o radu zkušené. Mám Mikrotik RB411.
Chci ho dát do krabice ve které je ale anténa 5GHz.
Chlapík co mi to dal řekl, že ta 411-ka by si s tou anténou měla poradit.
Opravdu si s ní poradí? Mohu to zapojit?
Ve 411-ce je WLM54AG.
Nejsem v tomto znalá a proto se ptám. Ta 5GHz anténa je tam totiž napevno a mě by to dalo hodně práce ji nahradit tou dvojkou , na kterou to není dělany.
Děkuji.

********
Dodatečně dodávám. Ano, modul je a,b,g. Takže a-ok. Já se ale potřebuji ujistit, že to pojede s tou 411-kou a tou 5GHz anténou v síti b+g.
Děkuji.

Je rozdiel byt kutil a je rozdiel pokusit sa spravit hranate koleso a cakat, ze to pojde.
Ano pojde, ale to, ze kolesa su okruhle ma nejaky vyznam.
V rannych dobach, ked sme si museli vsetko vyrabat sa robili pigtaily presne podla pravitka. Co myslis preco? Ano lebo vlnova dlzka.
Videli si niekedy zvnutra ako vyzera antena? Ked si uz kutil tak rozober tu 5GHz a mozno pochopis, ze to hrante koleso vyznam nema.

Odpoved na tvoje otazky.
RB411 neriesi aku ma antenu, riesi aku ma v sebe vlozenu kartu, antenu si zapoj aku chces, vysledky od toho moc necakaj.

Kedysi som mal klienta, ktory bol ku mne pripojeny antenou, ktoru si spravi z plechovky od napoja. Mal elektrotechnicke vzdelanie, rozumel sa fyzike a bol iteckar. Spoj bol cca na 150m oproti vsesmerovej antene v 2.4GHz, priama viditelnost.
Moj odhad, priama viditelnost, kratka vzdialenost a mohla by si mat funkcny spoj....mozno.
Btw 2.4GHz anteny som vyhadzoval vo velkom uz pred par rokmi, dnes urcite zozenies hocijake za odvoz, staci sa opytat a nevysmyslat...

Nie. kartu ma v poriadku, je dualna, ale ona ju chce zapojit na 5GHz antenu a to je trosku problem.
Mne sa mari, ze som to kedy skusil tiez zo zvedavosti, ale uz si nepamatam ako som dopadol....respektive skor som skusil opak a zapojil 2.4GHz antenu na 5GHz radio, pretoze 2.4 som mal doma desiatky uz a 5GHz zrovna vtedy ziadnu po ruke.