Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Převod do PDF - staré knihy, nákresy,...program?

Zdravím, určitě se tu najde někdo, kdo řešil převod starých knih, nákresů atd. do PDF souboru. Jaký program doporučíte (ideálně free)? Zkouším PDF creator a doPDF jako virtuální tiskárny. Někdy se daří a někdy ne. Často naražím na fakt, že ze skenů v JPG formátu (velikost celku třeba 500 MB) udělám třeba 400MB PDF, někdy se podaří 100 MB i méně a je to krásné. Vždy se snažím nastavit třeba formát k tisku na A4 a rozlišení dle větší povahy knihy přizpůsobit třeba na 150 či 300 DPI, kompresi většinou dám jako normální (při minimální a maximální to paradoxně hodí mega soubor PDF). Kde dělám chybu? Děkuji.

muzes jeste experimentovat s barevnou hloubkou -> odstiny sedi/256 barev ... tak uz to melo byt nascanovane.

ale ten pdf tvoric muze byt mene bystry, interne to muze znovu konvertovat do .jpg s dalsi kompresi a jeste to kvuli 16m barev zvetsi ... cili jeho 2.kompresi zvolit nizsi.