Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Systém windows nemá přístup k určitému zařízení, cestě nebo souboru.

Zdravím, z ničeho nic se mi stalo, že nemůžu spustit instalační program, poznámkový blok. Dělá to na všech discích C D E. Vždy se mi ukáže toto. "Systém windows nemá přístup k určitému zařízení, cestě nebo souboru. K přístupu k položce pravděpodobně nemáte patřičná oprávnění." Samozřejmě mám opravnění, takže nechápu proč to nejde. Děkuji za všechny rady

Jaka verze windows?
Notepad ve Win11 ma zalozky a pamatuje si a otevira driv otevrene soubory. Kdyz ho nenajde, mel by ti to oznamit. Ale nikdo z nas netusi, co a odkud jsi oteviral

Co ti rekl prohlizec udalosti?
Dela to kazdy spustitelny soubor?
Jaky cistic systemu jsi pouzil, nez to zacalo delat?

vytáhnul bych disk, přidal ho do jiného pc jako druhý nebo přes usb, projel ho antispywarem a antivirem.

prý používáš nějaký "malwarebytes" - co přesně to je za produkt? když řekneš auto škoda, taky to není nic konkrétního.

kdyby byl jen jeden, a kdybych věděl co přesně u vás doma myslíte tím "malwarebytes", tak se neptám.
s tebou je to ztráta času, máš to rozbitý.
zkus ten nouzový režim, ale už beze mě.

poslední poznámka: když oskenuju jakýmkoli produktem od malwarebytes svůj pc, tak mi nenajde nic a už vůbec ne viry. teddy nemám co odstraňovat - prostě je nestahuju a neinstaluju.

když notepad.exe zkopíruješ na notepad.com, půjde spustit? (uživatelé průzkumníka jsou opět skoro bez šance)
ten notepad.com by mohl uložit tvůj text přes schránku.

nouzový režim v těch windows spustíš? vše funguje?
http://www.servispckupka.cz/jak_spustit_nouzovy_rezim_windows_10.php
pokud se ti to nechce luštit, během zapínání pc 3x vypneš a naběhne do nouzového režimu sám.

vlez do c:\windows\system32
setrid si programy podle pripony (masochisti s pruzkumnikem, co nevidi pripony, mohou "podle typu").
cvicne spust nektere polozky *.cpl, nektere *.msc a nakonec par programu s ikonou = *.exe
co z toho nefunguje?

Vypada to, ze ten anticheat zabrani fungovani onedrive a mozna i dalsich programu a tim padem ti prestane fungovat spousteni veci, ktere na OneDrive mas.
OneDrive je program, ktery je predinstalovany, ale zatim jsem se nesetkal s tim, ze by mel presmerovanou treba plochu.
OneDrive pouzivas k cemu? Pokud nevis k cemu, tak jej vypni, nastav, aby se nespoustel po startu, priadne odinstaluj.