Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypnute usb po nabehu Windowsu 11

Dnes som tu mal pacienta, kde sa po nabehu systemu vypli usb, takze nesla kalvesnica ani mys.
Skontroloval som bios, tam boli vsetky usb povolene, navyse som ho pre istotu resetol do defaultu.
Nepomohlo.
Siel som do nudzoveho rezimu, ale tam som sa prekvapivo dostal do rovnaeho stavu, takze mi nesla ani klavesnica ani mys.
Pouzil som bod obnovy s nejakou aktualizaciou asi 2 tyzdne starou a usb zase idu.

Stretli ste sa niekto s niecim takym?
Chlapec si vraj kupil nejaku peci klavesku z Amazonu a skusal ju intalovat, takze mi napadlo, ze toto mohol byt ten dovod, ze ten jej sw vypol napajania usb vo Windows, ale pravdupovediac som doteraz ani netusil, ze to Win vedia, myslel som si, ze je to mozne len na urovni biosu spravit.

Ja som to opravil cez bod obnovy, ale mal som zapojenu obycajnu klavesnicu a mys...ak tam zase bdue strkat svoju hyper trooper z Amazanoonu a hlavne pchat dodane ovladace a sw k nej asi sa dostane do toho isteho bodu.
Este som tam nasiel aj cerstvo instalovany https://www.360totalsecurity.com/en, teoreticky to mohol sposobovat aj ten, vyhodil som ho tiez.
Najviac ma, ale zaujalo, ze tie usb nesli ani v nudzovom rezime, ked su vypnute vsetky externe blbosti, takze vypnut ich musel podla mna samotny OS.
Navyse k zhasnutiu klavesnice a mysli doslo 1-2s pred nabehom desktopu, a mam za to, ze externe sw sa spuistaju az po nabehnuti desktopu z autorunu.
Btw Win11 uz nema v registroch run vetvu, musim postudovat kam to presunuli.