Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aky notebook na internet a filmy?

Zdravim,

potreboval by som pomoct pri vybere notebooku, mam mozno mierne neobvyklu kombinaciu poziadaviek:

- je pre starsiu osobu (50+)
- bude sa pouzivat prevazne v dvoch izbach
- len na internet, office, este max. filmy, ziadne nove hry
- kvalitna konstrukcia - to je vzhladom na nizky vykon mozno neobvykle, ale snad...
- wifi
- dvd napalovacka
- vydrz nie je velmi dolezita
- matny/leskly displej - cital som jednu temu na inom fore kde to rozoberali, ale mudrejsi nie som, potrebujem hlavne dobre citatelny, pre cloveka s horsim zrakom
- velky displej, asi 15, prip. 17" a nizke rozlisenie, co najlepsi pomer aby boli co najvacsie pismena
- dobre citatelna kvalitna klavesnica
- (predisntalovany) OS Windows, preferujem skor Vista (Home Basic staci), viem opat neobvykle, ale chcem co najdlhsiu podporu pre OS
- nizka hmotnost - to nie je az tak dolezite, ale v ramci moznosti
- cenovy limit nemam, ale mozno tak do 15, max. asi 20 tisic SK, mozno bude vhodny aj za menej, len nech sa potom nezacne rozpadavat

Dakujem.

Tak uz som si to zistoval a najlacnejsi model so zarukou 3 roky je HP za 18297 SK, dalej so zarukou 4 roky uz je cena 32000 SK, takze to radsej dam 18 tisic x 2 a budem mat 6 rokov, ako 32 tisic za 4, navyse sa ten s 3-rocnou zarukou nemusi pokazit hned po troch rokoch, co aj dufam.

Este sa pokusim najst co najlepsiu cenu a kupim pravdepodobne tento model.

Je to konkretne:

HP 550 T5470/ 2G/ 160/ DVDRW/ W/ B/ VHB+bag

Dakujem tymto vsetkym za pomoc a trpezlivost.

Noťasy jsem dohromady viděl tak z rychlíku, ale táta si koupil
HP z rodiny 6720s, těch konfigurací je tam hafo a splňuje snad tvé požadavky,
zprovoznění proběhlo OK včetně doinstalace Vista SP1, dílenské zpracování taky OK.
Vypalovačka Optiarc má funkci LS, akorát úhel otevírání displeje by mohl být větší.
To jen pokud ho máš na klíně. Oteckovi jsem doporučil matný displej, dobrá volba:

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514008 10140CEJJ8

Má tedy něco takového, možná přesně ono, tenkrát k tomu byl sud piva zdarma.
Celá rodina HP, tedy s displejem 15.4 a Intelem je na:

http://www.alfacomp.cz/php/index.php?eid=15L1400810 140CE&fMan%5B%5D=52&FilterChecked=zobrazit+zatr%9Ee n%E9

Prodávají i na Slovensko, pokud nenajdeš výhodnější alternativu.
Doporučuji si projít všechny alternativy, třeba displeje 15.6, 16.0, 16.4, 17.0
třeba i s AMD. Osobně bych bral už pouze matný displej.
Možná by stálo za úvahu počkat na konec januára do poloviny februára,
to se nebude prodávat nic a ceny poletí dolů, i když kurz CZ/SK koruny bude klesat.