Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nulová MAC adresa LAN karty ve Vistě

Zdravím všechny,
mám tady problém se kterým jsem se ještě nesetkal. Byl mi předán notebook s tím že přestal fungovat v síti. OS Vista Home, NB HP Pavilion 6xxx s nForce chipsetem. Problém: karta si nebrala adresu z DHCP, když se IP nastavila natvrdo tak stejně ping kamkoliv končil odezvou že cílový hostitel není dostupný a ipconfig psal stav média: odpojeno.

Co jsem udělal: sfc /scannow, instalaci nejnovějších driverů čipsetu a nevím už co všechno, čímž se to zlepšilo natolik že s pevnou IP to jede.

Dál ovšem trvá toto: karta dál nepřijme adresu z DHCP , nejde odinstalovat ani v nouz. režimu a co je zajímavé, MAC adresu má 00-00-00-00-00-00.

HW vadný není, live CD Ubuntu a DHCP bez problémů, MAC adresa zobrazená normálně. Vím že mě asi čeká reinstal ale to bude dost opruz, nechce se mi do toho.:-(
Díky předem za tipy.

Tak ten návod jsem si našel, narval jsem tam vymyšlenou MAC adresu protože se mi nechtělo spouštět znovu to Ubuntu a je to k nevíře, funguje to ! Vřelé díky ! Myslel jsem že změna MAC adresy nic neřeší, že je to spíš vedlejší produkt toho problému a následek nikoli příčina a proto jsem se původně o to ani nepokoušel. Opak je pravdou, teď si to bere adresu z DHCP a zdá se funguje jak má, posílám virtuální :beer::beer::beer::beer:, škoda že nejde přes klávesnici poslat pivo opravdový. Teď se můžu o víkendu místo jedné otravné práce věnovat jiným otravným pracem.:-D Díky moc !