Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Restart PC

Ahoj, mam problem ze se mi sam z niceho nic restartuje pc, kdykoliv i kdyz na nem nic nedelam, restartuje se a trikrat zapipa, na monitoru se zobrazi out of frequency a je cerny obraz, ale pc najede znovu do win slysim znelku, ale obraz nikde. zkousel jsem i jinou graf. kartu, ale porad stejny problem! Pameti jsou o.k i hdd, nevite kde muze byt problem? zakl? deska?

Problem moze byt aj zdroj, alebo to mas pretaktovane (skus v BIOSe load defaults) alebo sa moze aj nieco (grafika) prehrievat apod. P.S. Ano moze byt aj napr. nejaky studenak na zakl.doske, na slote pre grafiku apod. - mas grafiku prichytenu skrutkou o kejs? Nie je grafika moc nasikmo/naspanovana?
P.S. preistotu nainstaluj Win uplne nacisto a len nabeton spravne ovladace (z CD co bol ku doske a grafike, alebo z webu ich vyrobcov), a neinstaluj nic ine a sleduj ci to bude tiez robit a kedy.

Ano mozes skusit ju povolit, nemusis sa pytat na taku volovinu ale trochu vlastnej iniciativy lebo takto zavadu nenajdes ani do dalsej patrocnice. Ona zasruboovana ma byt, ale povolenim sa moze zmenit pnutie a studenak sa neprejavi (alebo sa prejavi viac alebo sa nic nezmeni). Zavadu to neopravi, ale moze to dat indiciu ze kde asi je problem (studenak na zakl.doske)

Do BIOSu sa pozri prip. mozes skusit load defaults.

Chlapi restartuje se mi to i kdyz jsem jen v biosu! ani to nemusi byt ve win, nechal jsem jen pusteny bios a restartovalo se to pochvili. vazne nevim co s tim! ale kdyz mi bios najede tak v nem problem asi nebude! zkusit pameti mam 4x 512 to mam jako vsechny po jedne zkouset ve vsech 4 slotech?to tu budu do vanoc!! Diky za rady! snad to nejak vyresime. od manualu zakl desky (asus P5LD2) jsem nasel beep code, ale nesedelo to s tim jak mi to pipa v pc!