Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem přehrávání videa

Prosím o radu. Na PC, který je půl roku starý, mi od počátku, co jsem ho složil, nejdou přehrávat videa všech běžných formátů, čili filmy nebo klipy z mailové pošty. Vyzkoušel jsem různé kodeky od Megakodeku přes All in one po současný CCCP. Videa nejdou ani na VLC. Vždy jde jen zvuk. Na počítači normálně přehraji klipy na Youtube, běží televize i webkamera a PC hry, jako je např. Call of duty. Grafická karta je integrovaná na základní desce Asus, ovladače jsou, zdá se, nainstalovány dobře. Díky za rady.

Jak nic nespustis, aku chybu co ti vypise VLC player?
Nevies prehrat akekolvek .avi alebo len niektore .avi? To je dost zasadny rozdiel musis sa vyjadrovat jasne.
Ako prve odinstaluj vsetky codec packy. Codec packy ti akurat doseru komplet windows ze ho uz nedas dohromady, uz nikdy neinstaluj ziadne codecpacky.
Ked ti nejde mpeg2 tak tam by ti mal VLC vypisat ze chce stiahnut kodek a stiahnut si svoj mpeg2 kodek, alebo si nainstaluj akykolvek DVD player (myslim tym program), a budes mat aj kodek mpeg2 (plati pre XP, Vista ma tusim mpeg2 kodek uz v sebe)

.wmv je skratka pre "debilny microsoft srot format", prehrava sa vo Windows media playeri a idelane je mat najnovsiu verziu toho srotu aby isli aj najnovsie verzie srotformatu (momentalne WMP11, najdes na www.micorosft.cz).

P.S. a z emailu daj najprv prilohu ulozit - ako, uloz to video niekam na disk a prehravaj ho normalne z disku.

Díky, udělal jsem vše dle instrukcí, i když tomuto tedy příliš nerozumím: Pomocí nástrojů v K-lite codec packu jsem se snažil něco s ffdshow udělat a v konečném důsledku se mi to resetováním do defaulních hodnot podařilo tak, že video začalo opět fungovat jak mělo." Mně to bohužel nepomohlo.

Winamp, Windows Media Player a zkusil jsem již zmíněný VLC. Nejdou ani klipy přehrávané přímo z otevřeného mailu v IE či Mozille, ani filmy z DVD či CD. Máme doma tři PC se stejným Windows XP, ale jen na tom jednom to nejde. Nejsem žádný divák, ale děti by si rády něco pustily a ono to zkrátka nejde...

Zkus to v Mplayeru:
news.html
Měl by přehrát vše, protože kodeky má v sobě integrované.Pokud to přehraje, tak je problém k kodecích,protože i přez to, že jsi je instaloval, k reálné instalaci pravděpodobně nedošlo.V tom případě je pravděpodobně poškozena instalační služba.Zkusil bych prvně znovu reregistrovat službu Windows Installer.
Zadáš do příkazového řádku postupně tyhle dva příkazy a pomocí ENTER je provedeš:
1/ msiexec /unregister
2/ msiexec /regserver

Potom zkus nainstalovat kodeky znovu.
Jinak znovu nainstaluj MS Windows Installer:
http://download.microsoft.com/download/2/6/1/261fca 42-22c0-4f91-9451-0e0f2e08356d/WindowsXP-KB942288-v 3-x86.exe

já mám ten samý problém u videoklipů ,přehraje je jen kmplayer,windows media player je jen zvuk,je to od té doby co sem si do pc nainstaloval i s hrou directx a odinstaloval codeky cccpack a k-lite codec - kterou z těch 3 možností mám vrátit ,aby to zase fungovalo ok?
jinak mám tip na odinstalování directx 9 a nainstalování directx10-to by zabralo? díky

NIE ZIADNE DIRECTX 10 !!!
ides na www.microsoft.com a zadas si do vyhladavania directx runtime. To nainstalujes.

.. a nainstaluj kodeky ktore pre to konkretne video potrebujes. Nie codec pack. Ale napr. u .avi pouzijes gspot, ten ti vypise aky kodek potrebujes, stiahnes oficialny a nainstalujes. Spravidla ti staci x-vid (www.google.com) a divx (www.google.com). Ak nie si schpny najst si oficialny x-vid tak tam vrat CCCP pack, ziaden iny pack.

Tak to sa musis pozret ze akym kodekom boli tie klipy urobene. Ano gspot.
Ked ti to islo s CCCP packom, tak ano CCCP pack mozes nainstalovat (ten je este snad z tych slusnejsich), ale ja by som si pozrel ze aky to chce kodek a instaloval len ten jeden kodek, packy su vzdy nebezpecne ze rozseru windows.

takže tamten runtime je se nainstaloval do prog.files ale je tam zordělený na asi 20 rarů ,nevím jestly je to tak správně
a ten gspot se nainstaloval a otevřel jsem v něm ten videoklip který nejde přehrát a ukázalo se tohle -nevím nic o nějakým kodeku tam nevidím ,tady je screen

[IMG]Bez_n_zvu.jpg[/IMG]

tak to funguje ked gspot ten 4CC rozpozna. Ked ho nepozna tak si musis sam najst napr. pomocou google informacie o tom konkretnom 4CC kode ktory ti vypisal, a prip. najst si na to kodek. Ja osobne take veci zvycajne neriesim a take videa vytvarane kdejakymi exotmi mazem (prip. si ho pozrem cez VLC alebo GOM player a potom zmazem :)
Preco nepouzivas napr. ten Mplayer alebo GOM player? Potom sa nebudes musiet drbat s takymito vecami.

Z toho directx runtime mas tusim spustit nejaky setup.exe ak tam je, nie? Ak sa to uz nespustilo automaticky. Snad vidis ze co to vypisuje. Ja ti na to nevidim.

Co sa tyka toho videa, je to vytovrene nejakym debilnym koderom ktory pouziva 4CC "FMP4" a teda vytvaral to debil. Mas 2 moznosti zohnat si kodek ktory vie prehrat "FMP4" (google), alebo zmenit v tom videu 4CC na "XVID"
index.php
tak ze si stiahnes mencoder a pouzijes prikaz
mencoder input.avi -o output.avi -ovc copy -oac copy -ffourcc XVID
input.avi a output.avi zmenis na nazov toho avi a nejaky novy nazov.avi - vystupny subor.

Kusil jsem to přes ten gspot a ukázalo mi to 2 video kodeky a 3 audio kodeky u souboru .avi:

The following codecs should both capable of processing this format:

--> {XviD MPEG-4 Codec}
--> {XviD MPEG-4 Video Decoder}

To get more information by having GSpot instruct the O/S to "play" the file and then examine the results, press the button labeled "Render".

Audio Format:
Code: 0x0055
Name: WAVE_FORMAT_MPEGLAYER3 (MP3)
Vendor: ISO/MPEG

The following codecs all claim to be capable of processing this format:

--> {Fraunhofer IIS MPEG Layer-3 Codec (advanced)}
{ffdshow Audio Decoder}
--> {MPEG Layer-3 Decoder}

To get more information by having GSpot instruct the O/S to "play" the file and then examine the results, press the button labeled "Render".

odinstaloval si uz ten k-lite? Pisal som ze mas odinstalovat vsetky codecpacky.
preinstaloval si directx runtime?

kodeky mas, problem je bud v tom ze tam mas aj nejaky nefunkcny kodek ktory sa do toho sere (napr. z k-lite packu, tak preto odinstalovat) alebo mas problem s directx (tak preto skusit nainstalovat directx runtime z microsoft.com)

Chápu, že ti to hlava nebere, ale co mám říkat já :-). Hlásí mi to přesně toto: Instalace součástí: Inicializace... Potom asi po půl minutě se objeví tento text: Instalační program nemůže stáhnout soubor. Opakujte akci později nebo zkontrolujte síťové připojení.

LOL, to je zas mrkvosoft srot :)
stiahni si toto http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?Fam ilyId=C1367BC3-4676-481A-BFAA-5C15D1D7199D&display l ang=en
a potom to nainstaluj. To je kompletny redist paket, ten uz nebude chciet nic tajat.

P.S. mozno ze ti v tych windows nieco chyba co ani neni v tom directx, neviem co si s tym PC robil. Preistotu preinstaluj aj ovladace grafickej karty. Ked nic nepomoze tak ako nudzove riesenie preinstaluj komplet Windows :/

hele mm.. mám na tebe ještě dotaz,aby už jsme to mohli uzavřít - když jsem nainstaloval ten ffdshow codec tak se mi video přehrává ok,ale ve zvuku praská(hlavně když je tam vysoký ton -třeba že se perou a řvou přitom tak v tom hrozně praská -nevíš jak to nastavit asi v tom ffdshow audio dekoderu? v tom to asi bude ne?

to je asi nahovno ten subor ktory prehravas (zvuk tam je len 22kHz), alebo co ja viem.
Si pozri v gspote ze co pise o audio, gspot ti pise ze audio ide cez nejaky microsoft audio decoder alebo co, si to pozri. Vo wmp si mozes nikde v menu (subor-informacie alebo kdesi v moznosti) najst nastavenia audio aj video dekoderu tak tam. Ked tam nic neni tak smola.
Mplayer to prehrava bez praskania?

gspote píše u audia 128 kb/s (64/ch, stereo) VBR ,48000 Hz ,a nějaký 3 codeky u toho , nemám mplayer ale km a zkusím to v něm,nemám znova nainstalovat ten ffdshow a tentokrát tam zatrhnout i divx A XVID -protože tenhle soubor co ted přehrávám je přes divx

Ked to ide cez divx tak s tym ffdshow nema nic spolocne.
divx kodek je podla mojich skusenosti dost zabugovany, skus ho odinstalovat. divx kodek si instaloval poslednu verziu? www.divx.com
divx5 subory vie prehrat aj xvid kodek (da sa to v nom nastavit start-programy-xvid-configure decoder).
DivX kodek ma tiez nastavenia v start-programy-divx-codec-configuration utility

ale asi má protože v tom gspot píše u toho filmu divx codec ffdshow(předtím tam nebyl a film bez praskání),v tom kmplayeru je mín praskotu ale více šumu(když něco řeknou ,tak je tam taková chrčící ozvěna),nevím jestly je dobrý nápad odinstalovávat divx (ted mám konečně obraz podle mých představ,a myslíš že by xvid codec stačil úplně na vše-dokonalý obraz atd..také převádím filmy atd..)někdo říká nech si divx a xvid a je to a ty zase říkáš odinstaluj divx,já už fakt nevím :-|

Alebo odinstaluj a skus znova nainstalit ffdshow ze ci v instalatore neni volba aby neinstaloval ziaden audio codec.
S kodekmi je proste bordel, kazde debilny kodek sa snazi dekodovat vsetko mozne (autori kodeku to do toho cpu) aj to co kodek nevie poriadne. Potom je s tym len bordel. Preto pisem cim menej kodekov instalovat. Ja osobne mam len DivX a Xvid a nic ine (na specialne veci pouzijem GOM plyer alebo si video prevediem na nieco normalne).

nestaci stahnut, treba rozbalit a potom v tom rozbalenom spustit asi nejaky setup.exe

Este ma napada ze ci nemas zapnuty dulaview (TV out apod) a ze ci si nahodou nezapol v ovladacoch grafiky nejaky rezim "divadlo" (t.j. ze obraz filmu sa zobrazuje na tej druhej obrazovke). Pisal som aj preinstaluj ovladace grafiky (najlepsie odinstalovat, restart, a nainstalovat a restart) uz uplne hore, ja neviem preco to neurobis ale namiesto toho lamentujes. Skontroluj aj ze v ovladacoch (alebo v pravy klik na plochu-vlastnosti, posledna karta) je tvoj terajsi monitor ako primarny (ak mas zapnuty dualview tak to vypni)

takže jak jsem si myslel nebylo to tím filmem ale tim ffdshow ,ted když je odinstalování,tak v něm není žádný praskot,můžu tě o něco poprosit probereš tu instalaci semnou -ale ty jí jen nedokončíš (nenainstaluješ) ,já jen že je tam toho hodně a předtím jsem z toho byl jelen,takže bych se ani nedivil,kdybych tam dal něco špatně(praskání) :-)

no tak jsem to nainstaloval znovu a tentokrát jak jsi radil jsem odškrtnul to dekorování audia -jak jsi radil ,ten praskot už není tak silný,ted už je tam spíše šum,ale s tim už se dá žít,při nejhorším ho vždy odinstaluji a nainstaluji ;-) ,díky

nechce sa mi drbbat s instalaciou. Este mozes urobit to, ze odisntalujes aj divx a xvid a potom najprv nainstalujes ffdshow a az potom divx a xvid, ono to asi pouzije ten posledne instalovany a potom to bude v inom poradi :) Ale to je len ako pokus, nezarucujem. Stahoval si dufam tu "(stable)" verziu ffdshow.

P.S. Nechapem preco ten film neprehravas v prehravaci v ktorom to funguje aj bez ffdshow???

už to mám je to zase jak jsem si myslel ,při instalaci jsem zatrhl u subtiles místo small default(asi vypnuté) ,jen mě zajímá jakou sis nastavil kvalitu při instalaci ,já normal,pak tam byla i high quality ale to jsem nevěděl a pak taky nějaký tv - kdo ví bylo tam toho tolik :-D

"Zmodifikuj" som myslel ze si tam mozes titulky napr. zvacsovat apod.
Ja neviem co som si nastavil pri instalacii instaloval som to pred pol rokom (tam sa vobec nieco nastavuje pri instalacii?). Hlavne som na 100% pri instalaci iodskrtol nejake debilne toolbary ak k tomu nejake boli pribalene :) Ostatne veci sa snad daju nastavit aj po instalacii, pravy klik a nastavenia.
Ked nieco nastavujes tak snad citas ze co nastavujes, nie? Ked nerozumies tomu co zaskrtavas tak si zober slovnik a nezaskrtavaj nic pokial nevies ze co zaskrtavas :))