Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna HDD - SATA místo starého IDE

Chci v počítači vyměnit starý IDE disk za nový SATA. Je to jediný disk v počítači, jsou na něm nainstalované WXPSP2. Jinou změnu HW dělat nebudu, funkční SATA řadič je na základní desce. Spolknou to Wokna s pouhým naklonováním (Acronis) bez nutnosti opětovné aktivace (nedejbože reinstalace)?

Pokud nastavis v BIOSu "Native IDE" pro inkriminovany novy disk, nemel by byt s prenosem particie problem. Otazkou je, co je to za desku - nektere starsi kousky nemaji nativni SATA radic a obcas delaji pri prenosu (a i pri instalaci) "krky".