Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pomala rychlost pc

Cau mam takovej problem postavil sem pocitac s deskou fic vc37 je tam 2 Ghz CPU 256 MB ram 120 giga disk a mam tam win98 SE a kdyz na tom spustim hru (shade, asi 600 mhz, 126 mb ram) tak se seka nebo o dost zpomaluje nez na druhym pc ktery ma 1,2 ghz cpu a 256 mb ram winxp, nevim co stim jestli chybijou naky ovladace nebo co.
prosim skuste mi nejkak poradit zatim sem se zabyval jen 486jkama a pc tak max. 600 Mhz takze nevim proc mi tohle nechodi
vsem dik

Treba rozlisovat videosekvencie alebo 3rozmerne renderovane sekvencie. Grafika nema velky 3D vypoctovy vykon takze 3rozmerne sekvencie mozu sekat.
Filmy/videa by mali byt vpohode tam sa nerata nic trojrozmerne.
Uisti sa ze si instaloval aj ten "inf update" (ovladace pre chipset), a aj pre grafiku (mozes obe skusit preinstalovat), dal som ti link. Ale lepsie urobis ked tam strcis normalnu grafiku.

no tak zase problem mam graf kartu Geforce 4 MX-440 64MB DDR, TV-OUT jak ji dam do PCI slotu naistaluju ovladace a v biosu nastavim primarni ovladac videa misto onboard PCI tak mse mi spusti vin obrazovka v zakladnim nastaveni a hlasi mi to ze je spatne nastaveni obrazovky... pls co stim? skousel jsem jine ovladace aji ovladace monitoru a v ovladacich panelech kdyz kliknu na nvidia (nastaveni) tak nic nic se nezobrazi ]:(]:(]:(

Integrovanu grafiku VYPNI v BIOSe (IGD alebo integrateg graphic apod na disabled).
Tu Geforce4 mas snad na AGP slot a nie na PCI (ak je do PCI tak to je este horsie jak predtym)
Odinstaluj ovladace tej povodnej grafiky (pridat ubrat programy)
odisntaluj ovladace ktore si tam teraz neviemodkial nacpal (pridat ubrat programy)
Nainstaluj spravne ovladace pre tu GF4 (predpoklad ze mas WinXP tak http://www.nvidia.co.uk/object/winxp_2k_93.71_uk.ht ml)
P.S. pre Win98 instalujes toto win9x_81.98_uk.html

no v biose se neda primo vypnout ale jen nastavit na pci misto onboard, no a je to na pci ja tady agp nemam :-( to jako si na tomhle teda nezahraju? :-| s ovladaci jsem to zkousel a porad nic jeste skusim primo ten na ktery si mi dal link
jinak dik

Ta doska ma AGP slot (ten hnedy)
V BIOSe sa urcite da integrovana grafika vypnut (nie ta polozka ktoru prestavujes, ale polozka integrated graphic alebo IGD apod)
Ty pracujes niekde v muzeu alebo kde chodis na tie vykopavky? Stare AGp grafiky musi mat po bazaroch uz snad aj za 5korun.

no... skoro, agp slot to fakt nema jen 3 PCI ted stim ovladacem od tebe to jede, moc dik ale dalsi probmlem na obzoru, obrazovka mi nekoliktrat za minutu blikne na cerno a zase se vrati nevim cim to muze byt? a i kdyz dam start-vypnout a vypnout nebo restart tak pri startu to furt hasi hlasku spusteni stav nouze co stim?
mej slitovani je mi 15 a tuhle desku sem nahodou nasel na sbernym dvore kdyz sme jeli vyvezt bordel ze zahrady... :-D:-D:-D kupodivu jakztakz funguje tak tech nekolik problemu mi stoji za to mit desku s celeronem 2 giga zadaxa :))

Najlepsie urobis ked tie Win nainstalujes uplne nacisto, potom len ovladac intel k chipsetu (nie ku grafike), intel grafiku zakazat aspon v spravcovi zariadeni (ovl.panely - system - tam kdesi je spravca zariadeni - najdes si intel grafiku - pravy klik - vypnut), myslim ze to vie aj Win98SE.

Na 98SE (dufam ze tam nemas 98 bez SE) existuje "shutdown supplement" ktory by mal korigovat aj vypinanie u rychlych CPU, napr. http://www.svethardware.cz/forum/downloads.php?do=f ile&id=196

Mozes mat aj nahovno kabel k monitoru alebo konektor grafiky alebo ta grafika je naprd apod.

Co presne to hlasi po restarte a ako to vyzera? Urcite tam mas Windows98? Co mas napisane v ovladacie panely - system na prvej karte?

P.S. ta hra ide s touto grafikou lepsie? Lebo ked ide hra nahouby aj s touto GF4, tak tuto daj prec a pouzivaj radsej tu integrovanu.

no tak jsem naformatooval cely disk vsechno dal nove win98, ovladace na gefoce pro win98 a porad to samy obraz se vypne zapne, vypne zapne porad se resetuje vubec nevim proc je to porad dokola ale nepravidelne nekdyy vic nekdy min ale neni minutak dy by to nedelalo :-(
prosim o pomoc
vsem moc dik za jakoukoliv odpoved

fakt? jak to? ::) mam ju jen par mesicu stala me 300 stovky... no stejne sem si rikal ze se na to vyprdnu a tak sem zkousel odinstalovat ovladace pro nvidiu ale nejde to hlasi to Nvuidp: Program provedl neplatnou operaci a bude ukoncen. nevite jak se jich zbavit abych tam mohl dat jen tu integrovanou? jen ne prosim reinstal win s formatem disku to uz sem udelal vickrat nez dost