Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RESET PC

dobry den,
pisem tuto temu este raz lebo som bly a vela s Vas ju nepochopilo co pisem.
Mam pc windows xp xp2
ak resetnem pocitac(hard reset) tak by sa mal ako urcite viete hned resetnut (to znamena ze hned startuje a nevypina sa) ale mne pocka asi 5 sekund vypnuty total vypnuty a potom sa zapina
takze ked resetnem pc vyzera to akoby som ho vypol a po 5 sekundach sa zapne
ak toto nepochopite tak uz neviem co je to napisane ako pre 5 rocnych (bez urazky)
piste co viete prosim som vam velmi vdacny za kazdu odpoved
vopred Vam Machrom dakujem.

Uz som ti k tomu napisal dost. Tvoja reakcia hovori za vsetko - na nic si neodpovedal, nic si neskusil. daj od toho ruky prec. Ak ti to vadi odnes to tam kde si to kupil. Nechapem naco mackas tlacitko reset. Co to urobi ked vo windows zvolis start-vypnut a tam "restartovat"?

To nie je zakladna doska ale procesor. Zakl.dosku mas vypisanu na fakture alebo pri starte apod. Ked o PC nemas sajnu tak to proste neries, ked vsetko funguje.

P.S. mozes to odniest tam kde si to kupil (ak to bol nejaky PC obchod, a nie nejake Tesco) nech sa na to pozru ze ci je to PC OK (uplne normalne to nie je, ale sam to asi neporiesis mam taky pocit. Niektore divne zakl.dosky to ale mozu tak robit a moze to byt u tej dosky normalne).

P.S.2. skusil si aspon vliezt do nastaveni BIOSu, zvolit load defaults a potom save & exit?

edit: mám dnes večer potíž s dešifrováním textu, zkusím to znovu:

ale mne pocka asi 5 sekund vypnuty total vypnuty a potom sa zapina

jestli nekecáš, pc jde sice ihned do resetu a visí v něm 5 vteřin, pak je chorý zdroj. zkus si půjčit jiný a vyzkoušet.
pokud máš starý zdroj s hlučným debilním 8cm větrákem, kašli na zkoušení, rovnou zdroj vyhoď a kup normální značku (třeba fortron) s 12cm větrákem.

v tomto pripade by to nemal byt zdroj ptz pri resete sa nemenia ziadne signaly tykajuce sa zdroja, zdroj nedostava ani reset. Taky powrcycle robi zvycajne chipset alebo BIOS, teda doska. Ale samozrejme moze byt aj nejaky divne chory zdroj ktory reaguje na malu zataz alebo co, skusit iny zdroj samozrejme nicomu neuskodi.