Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sledování PC

Ahojky.. Jak poznám jestli nemám v počítači od někoho nahraný nějaký program na sledování na kterých jsem stránkách na netu?? Prý něco takového existuje a já mám důvodné podezření jestli ho tam někdo nenainstaloval..3-[
díky moc;-)

spustíš si program starter a podíváš si co se ti za divné věci spouští po startu - dole v okně je k tomu popis. takové věci častěji běží jako služby, je tam proto taky záložka.
případně aktuálně běžící programy a spyware v paměti vypíšeš z příkazového řádku (start - spustit - cmd.exe): "tasklist /svc", i ten starter to zobrazuje s popisem.
pokud se v tom nevyznáš, požádáš někoho o pomoc.
další možnost je nechat si vypsat log z programu hijackthis.
u nalezeného programu se podíváš na čas instalace - kdo to tak asi mohl být.

tyto programy mají smysl, pokud mohou odesílat data ven nějakému slídilovi. xp firewall tě před nimi nechrání - neblokuje odchozí komunikaci.

doma: je možné že program nic neodesílá, ale díky zjednodušenému sdílení se k tobě bez ověření připojuje celá domácnost, a čte si log přímo z tvého disku. pokud nemáš zprasenou verzi windows home, vypni si zjednodušené sdílení.

účet administrátora máš mít zaheslovaný, a svoje přihlášení pouze s omezenými právy, jinak se nediv.