Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na paměťové karty MicroSD

K novému telefonu jsem dostal 8GB MicroSD kartu SHDC.

Vzhledem ke skutečnosti, že toto označení stejně jako rozlišování "Class" mi nic neříká a poslední HW, jehož princip fungování jsem trošku kapíroval, byl pazourek, bych se chtěl zeptat, jaký je u nás k dostání tento typ karty s nejvyšší rychlostí a největší kapacitou.

Do telefonov obvykle nepatria vysokorýchlostné sdhc karty,tie sú určené do kamier a fotoaparátov,kde je nutná vysoká zapisovacia rýchlosť karty kvôli sériovým obrázkom ,plynulému zápisu videa alebo rýchlemu zápisu velkých objemov dát pri fotení v RAW formátoch.Telefony obvykle ani nedisponujú vysokorýchlostnými čítacími a zapisovacími "vnútornosťami" a môže sa vyskytnúť aj naprostá nekopaktibilita s danými kartami,vysokorýchlostné karty sd/sdhc možno použiť len u modelov telefonov,kde je vyslovene uvedená podpora a potreba takýchto kariet.Osobne ani nepoznám žiadny model telefonu[ snáď jedine modely s 5MPx foťákom] ,ktorý by vyžadoval a plnohodnotne podporoval hi-speed sd/sdhc karty