Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nové PC do 40 000 Kč

Prosím odborníky o posouzení této sestavy:

Intel Core 2 Quad Q6600 2,40GHz 8MB 1066MHz 775pin BOX (5 000,-)
Scythe SCNJ-2000 Ninja 2 (900,-)
Asus P5Q PRO - Intel P45 (3 400,-)
A-Data DIMM 4096MB DDR II 1066MHz Extreme Edition (2 000,-)
GigaByte GTX 260 GV-N26-896H-B 896MB, PCI-E (7 000,-)
Western Digital Caviar Black WD6401AALS - 640GB (2 000,-)
LG GH22LS30 černá (600,-)
Thermaltake VG7000BNS SopranoRS 101 (1 300,-)
Seasonic SS-500ET 500W (1 400,-) bude stačit?

Logitech Cordless Desktop MX 5500 Revolution, CZ (3 400,-) (je to drahý, ale mě se líbí :-D):
Hewlett-Packard LP2475w - LCD 24" (12 600,-)

Ze starého PC přidám:
2 x HDD
satelitní kartu SkyStar2 PCI 2.2 (spotřeba 17 W)
DVD-ROM Teac
Repro Logitech

časem chci dokoupit TV kartu a možná zvukovku (PC bude alternativně připojeno na zesilovač 6x100W)

Zajímá mě, jestli zdroj a MB zvládnou připojení všech komponentů.

Operační systém bude Vista 64
Použití na nejnovější hry a mulimedia

Zvažoval jsem taky tyto karty:
MicroStar N9800GTX+ T2D512-OC 512MB, PCI-E (5 000,-)
GigaByte HD4870 GV-R487-512H-B 512MB, PCI-E (6 500,-)
Sapphire HD 4870 (11133-03-20R) 512MB, PCI-E (6 700,-)

Asi to koupím na czc.cz

Ze dela Patriot vyborne flasky jeste neznamena, ze dela taky vyborne RAMky. A-Data a Patriot (v teto konfiguraci a casovani) bych nacpal do jednoho mechu. Koupit Corsair nebo Kingston. Sou*ta-li tazatel bankerovu dceru, pak Mushkin.

s Patrioty jsem zatím spokojen, do levných PC jsou OK, ale do dražších (kde se počítá s OC) bych taky dal něco lepšího.

Jinak osobně nechápu volbu GTX260, když HD4870 je levnější a výkonnější..

Dovolím si komentář k tomu (pouze a jen) slovu "výkonnější" (zdržím se pohledu na poměr cena/výkon atd.)...

Většinou mi z větší části testů souhrnně vychází, že herní výkon je v průměru obdobný u obou grafik, lépe řečeno - případné rozdíly (ne že by nějaké nebyly!) záleží na konkrétních hrách, jejich použitém rozlišení, popřípadě dalších nastaveních (hl. anti-aliasing), na dané testovací sestavě/konfiguraci PC (použité ovladače zpravidla v daném období konkurenčních testů totožné/aktuální), ba i na způsobu měření výsledných hodnot (tady vidím možné rozpory).

Jeden z podrobnějších (ano, tady starších, ale výsledky mají stále v těchto týdnech obdobné) testů - extrahardware.cz: Duel: GeForce GTX 260 vs. Radeon HD 4870 (6. 7. 08)

Cituji výňatek:

- v 1680 × 1050 px je mírně rychlejší GeForce GTX 260 (asi 3 %)
- v tom stejným rozlišení s anti-aliasingem (většinou 4× MSAA, někdy in-game/shader AA) je GeForce GTX 260 již jen 2 % před Radeonem HD 4870
- ve 2560 × 1600 px si vede GeForce GTX 260 asi i 3,5 % lépe
- když v tomto vysokém rozlišení zapneme anti-aliasing, je rozdíl mezi kartami již jen něco přes procento

Radeon HD 4870 je lepší volbou pro tyto tituly:
Assassin's Creed (DirectX 10.1), Call of Duty 4, Call of Juarez, Half-Life 2: Episode 2, Race Driver: GRID, S.T.A.L.K.E.R., The Elder Scrolls IV: Oblivion

GeForce GTX 260 je rychlejší v:
Age of Conan, Company of Heroes, Enemy Territory: Quake Wars, F.E.A.R., Hellgate: London, The Witcher, Unreal Tournament 3, World in Conflict

V těchto hrách záleží na rozlišení/nastavení:
Bioshock, Crysis, Devil May Cry 4, Medal of Honor: Airborne, Serious Sam 2, Trackmania Nations Forever

Velké rozdíly jsou v těchto hrách (v závorce je rychlejší karta):
Assassin's Creed (s anti-aliasingem, HD 4870), Call of Juarez (HD 4870), Company of Heroes (GTX 260), Enemy Territory: Quake Wars (GTX 260), F.E.A.R. (GTX 260), Lost Planet: Extreme Condition (GTX 260), The Elder Scrolls IV: Oblivion (HD 4870), World in Conflict (GTX 260)

Velmi obdobné pohledy/výsledky sleduji např. na techspot.com (test, 11. 8. 2008):

...The real clash today between the GeForce GTX 260 and the Radeon HD 4870 ended up with no definite winner...

Dále na na svethardwre.cz a pctuning.cz.

Rozumný pohled na zmíněném pc tuning.cz (test, 18. 7. 2008):

Pokud nebudeme chtít výsledek takto globalizovat [narážka na "vyrovnaní soupeři"], stačí se podívat v jakých hrách a nastaveních je která karta lepší a podle toho vybrat...

Z druhé strany ddword.cz má opačný pohled/výsledky (test, 18. 11. 2008):

...GTX 260 stále ztrácí zhruba 5-6% na HD 4870....

Podobně na tomshardware.com, při prvním srovnání v červenci, vyšel v průměru Radeon HD 4870 o cca 6% lépe oproti GTX 260. Listopadové výsledky jdou v duchu - "záleží i na konkrétní hře". [...]

Asi půjdu do té GTX 260.
Tady jsou další testy:
read.php 5&Content_Random=4364

grafikk arten/2008/test_geforce_18047_spielen/#abschnitt_e i nleitung

Bacha, v těch testech byly použity, pokud jsem dobře viděl, výkonově velmi dobré, vylepšené GTX verze - "Core 216"! Ty jsou skutečně o zajímavý kousek lepší, než běžná HD 4870!