Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozlišení Linuxu přes VirtualBox

Ahojte, přátelé a rádci všeznalí.
Tak jsem tady zase. Chtěl jsem si přes VirtualBox rozjet počítač v počítači. Hostující OS Win XP, hostovaný Kubuntu, Ubuntu, Fedora...
No prostě všechno je fajn, akorát rozlišení nelze nastavit takové, jaké bych potřeboval. Ve Win mám 1280x960, ale třeba Kubuntu mi nabízí pouze 1152x864 nebo 1280x1024. Výsledkem je, že buďto mi obraz hostovaného OS "přetéká" přes okraje monitoru, anebo je menší než monitor a s "paspartou". Nesvobodné ovladače nainstalovat nelze, prý to není třeba, hlasí Kubuntu.
Znamená to, že prostě budu muset rozlišení Windows přizpůsobit Linuxu?
Dík za informace.

s doplnkem pro virtualbox by ti to melo umoznit rozliseni menit dynamicky v zavislosti na velikosti okna
do ubuntu systemy nainstaluje primo z distribuce
virtualbox-ose-guest-utils
a mozna jeste
virtualbox-ose-guest-modules-"tvoje jadro"

ale nejspis by mohlo stacit pouze to prvni :-)

preji stastny let