Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno sumarizacia udajov v exceli

Chcel by som sa spytat ako mozem spravit takuto vec.
V exceli mam napr. takuto tabulku:

[01hy4.jpg]

Ta tabulka sa bude vzdy menit. Chcel by som spravit take nieco ze v druhom harku by bol takyto sumar:
Vaha Mena1 spolu, počet vyskytov Meno1 - resp koľko riadkov Meno1 je tam, a výška Mena1 spolu
A toto všetko aj pre Meno2, Meno3...
Potom by som do prveho harku iba pastol udaje a v druhom by sa mi to sumarizovalo.
Ja som rozmyslal nad takym niečim že vy som si pre každe "Meno" vytvoril novy harok ten nastavil ako filtrovanu kopiu celeho prveho harku podľa mena a tak nižšie - aby som zaručil že sa tam vojdu všetky položku, vložil funkciu na zratanie.
Len problem je v tom že tychto riadkov bude vela a keď sa do cca 50 harkov nakopiruje po cca 1000 riadkov tak to bude asi zataž na procak a bude to pomale. A okrem toho keď pribudne nove "Meno" tak budem musiem vždy prirabať nový harok.
Neake napady?
Daaakujem pekne

mno uz to mam zriesene. Keby niekto potreboval tak tu je návod:
do 1. riadku v stlpci kde bude zoznam jedinečných hodnôt vlozíme priamy odkaz na 1. položku vo filtrovanom stĺpci teda ak mame zoznam ktory chceme filtrofvat v A2:D21 tak dame =A2
pod to v stĺpci vložíme:

=IF(ISNA(MATCH(0;COUNTIF(B$2:B2;$A$2:$A$ 21&"");0));"";INDEX(IF(ISBLANK($A$2:$A$21);"";$A$2: $A$21);MATCH(0;COUNTIF(B$2:B2;$A$2:$A$21&"");0)))

tu je filtrovany zoznam v B:B
B$2:B2 je odkaz na 1. položku vo zozname jedinečnych hodnôt teda na tu bunku, ktorá obsahuje =A2
$A$2:$A$21 je pozicia filtrovaneho zoznamu
Potom si kliknem na bunku so vzorcom a stlačím F2 stlačím ctrl+shift+enter.
Potom stačí vzorec natiahnut a vuala :)