Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ztrárovost formátu *.mp3

Dobrý večer. Pokud mluvíme o zrátovém formátu *.mp3, můžeme říct, že se při každém kopírování (ze složky do složky) ztratí určitá data? Nebo se tím myslí ztráty při jiné operaci? Jaké?

Hudba se dá oproti ztrátovým formátům (mp3, mpc, ogg...) převádět i do bezztrátových (flac, ape), pak je její kvalita rovna originálu (ze kterého bylo komprimováno). Velikost takových souborů je zhruba poloviční oproti originálu. U mp3 a spol je velikost zpravidla 4-10x menší než originál (podle stupně komprimace).

ztráta obsahu vzniká při další konverzi souboru:
- do jiného ztrátového formátu, třeba mp3->wma
- přepočtem na jiný bitrate (i vyšší)

úprava tagu se hudby netýká, mp3 zůstane stejně nekvalitní jako byla před editací.

prostým kopírováním na jiné místo / na flashku se s žádným souborem neděje nic.