Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neidentifikovatelná PCMCIA síťová karta

Zdravím,
potřeboval bych poradit s identifikací PCMCIA ethernet karty. Jedná se o kartu se 16 bitovou verzí do PCMCIA, je jisté. Akorát k ní nemám žadnou literatru ani ovladeače. Další problém je že konektor není klasický RJ-45 ale nějaký divný podélný. Na vrchní straně je napsané PC Card Ethernet, z druhé strany je pár vět o udržovaní zařízení v čistotě ale první věta zní docela zajímavě: This device complies with Part 15 of the FCC Rules.
Prosím vás nevíte někdo kde k tomu najít ovladače nebo alepoň mi říc co to je za konektor, ajestli existuje nějaká redukce na klasický RJ-45 konektor?
Chtěl bych to připojit do Notebooku Compaq Armada 4160T, jestli ho někdo máte potvďtě mi že má jen PCMCIA 16 bitů....
Karta se ve Windows 98 a 2000 PRO hlásí jako PCMCIA Fast ethernet, ale ani jeden systém si pro ni nedokázal sám najít ovladače.
Prosím pomožte mi s Identifikací a ovladačema. Předem děkuji všem za odpovědi...

teoreticky ti to může identifikovat everest, siw, hwinfo aj, nebo můžeš naslepo zkusit univerzální driver pro 16bit kompatibilní ne2000.
prakticky nemá žádný smysl ztrácet čas, nervy a naděje na sehnání redukce pro rj45 se starou 10mbit síťovkou - vyhoď to a kup si normální kartu s drivery v obchodě.

//edit: OMG to je len pentium1 MMX, to si odkial vyhrabal ten notebook? Tak tam neviem ci je 32bit (skus si najst informacie ze ci tao ma CardBus, ale asi tam bude len 16bit), ale na tom NB aj tak nic serioznejsie ako DOS normlane nerozbehas, tak nechapem naco ti je k tomu sietovka.
Odnes to do muzea a zozen si za 1000kcs nejaky trochu novsi, najlepsie aspon P3. Tam budes mat mozno aj integrovanu sietovku a pojde tam aj WinXP (s privretim oboch oci), a 32bitovy slot.

P.S. ked chces tu kartu identifikovat tak a) musis na nej najst nejake informacie (ID cisla apod), alebo v spravcovi zariadeni pravy klik a vlastnosti a tam hladat nejake ID cisla a napisat to sem.
Alebo aj skusit univerzalne ovladace ako pisal brtnik. Osobne nechapem naco ti to bude bez kablika.

Tak ten notas ma CPU 166Mhz a 32MB RAM, a rozjel jsem na něm docela slušně Windows 2000 Pro SP3. Bohužel ve správci zařízení ani v everestovi jsem se ničeho nedopátral. Na sitovce neni nic nepsana akorat par nesmyslnych vet o tom že mám udržovat konektor v čistotě a tak. Ani výrobce tam není. Nic. Maximálně věta Made in Taiwan.
Nozebook bych chtěl požívat na stahovaní dat protože je pasivně chlazený a jediné co hučí je HDD. Ale asi to fakt vzdám protože toto nemá cenu. Dal mi ho kámoš kerému doma zavazel. Myslel jsem že není tak starý jak vypadá. Prostě jsem ho chtěl mít jako takový malý servřík.
Např na Strong DC a pod. Tak proto to připojení k síti.
Pokud by někdo měl 100Mbit 16 bitovou sitovku na prodej tak at da tady vedet.

100MBit 16bit sietovka podla mna neexistuje a myslim ze ani nemoze (priepustnost ISA je nizsia)
Napis sem aky tam mas PCMCIA radic (spravca zariadeni tam by mohlo byt nieco o nom) mozno to bude 32bit a pojdu tam 32bit karty (to sa da aj skusit). Neviem si predstavit co bude robit DC na tak pomalom PC ale ok.

Inac stale enchapem naco riesis ovladac sietovky ked nemas k tomu kablik.

startuje skoro 5 minut, včetně 2 minutové hrkání po přihlášení

šmarja... to bych asi nevydržel a hodil z okna. Chtělo by to dovnitř aspoň 256MB, jestli tam chceš W2000... no dobře, s odřenejma ušima by mohlo stačit 128MB. Dyť to co tam máš, stačí s bídou tak na W98, jestli ne na W95.

A kam bys tu RAM strcil? dyt ja ani nevim co je to za typ, TY ram nemaji klic jako SO-DIMM tedy zarez mezi kontakty sou podobne jako stare SIMM moduly ty mam taky doma, ale ty ramky v NTB maji jen 84 pinů takže nevím nevím jestli bych je mohl vyměnit, a jestli by je BIOS dokázal detekovat...Este sem v něm nebyl, nepřišel jsem na to jak se do něl leze a to dycky po startu mačkám Del, F1 F10 a takove hovadiny, a nic.... A o tech mych Unknown RAM sem se taky nic nedocetl...