Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s grafikou

Stala se mi taková věc-po startu počítače se mi objevily strašně velké ikony,ale ať jsem dělal,co jsem dělal,už se mi to nepodařilo dát do nějakýho "normálního" stavu:-( Grafiku mám integrovanou (Intel(R)82945G Expres Chipset Family) a monitor ASUS VW 192s. Monitor má rozlišení 1440x900,ale grafika mi toto rozlišení vůbec nenabízí!!! A když dám 1600x900,tak jsou ikony strašně výškově protáhlé a když dám menší rozlišení,který mi grafika nabídne 1400x1050,tak jsou ikony sice v pořádku,ale jsou trošku rozmazané:-( zkoušel jsem resetovat i monitor i znovu instalovat drivery ke grafice a pořád nic:-( Nevíte někdo co s tím?!?
Jen dodávám,že na počítači je Windows XP Professional

to neni mozny.

a nemel bys nejakou moznost pripnout ten monitor k jinymu PC ? podle me to monitorem urcite neni, ale fakt nevim.
Nebo zkusit nejakou live distribuci linuxu - stahnes cd a v biosu, pokud nemas, das jako prvni bootovat z CD a zkusit co to udela, live distribuce nikam nic neinstaluji, takze si s PC nic neprovedes, jen jestli to taky zdetekuje spatne.
Protoze jinak se snad podelal ten grafickej chip na desce.

jaký monitor máš nastaven v ovládacích panelech? Pokud bylo k monitoru dodáno CD s .inf souborem, měl bys jej použít a nastavit.

Toto není problém ovladače grafiky, to je problém nastavení monitoru, resp. špatného INF souboru, respektive vadného/nekorektního "plug'n'play" monitoru přes DDC.

Všecho a teda i kabel mám u toho už asi rok. Stalo se to teď z ničeho nic. Ovladače ze stránek výrobce jsem už taky stáhnul,ale nic. Zjistil jsem,že o tomto problému Intel ví a dokonce nabízí i nějaký řešení,ale tohle to se řeší na anglicky mluvících fórech a já se s angličtinou moc nekamarádím:-(

Ked to nevie identifikovat monitor tak mas problem v kabli (nalomeny, utrhnute zily) alebo v monitore. Monitor musi ta grafika vediet automaticky identifikovat - normalne vyrobca/typ.

P.S. ovladace si skusil odinstaloat, restart, a az potom nainstalovat a restart?
V BIOSe si sa nehrabal? Skusil by som defaults (ak vies co treba potom prenastavit)

Tenhle problém má dost lidí. Pro nVidii bylo na netu tohle řešení:

Díky za promptní odpověď, ale ani nové ovladače NVIDIA nepomohly. Našel jsem ale na netu řešení, které se možná bude hodit i někomu jinému. V instalačním souboru NVAGP.INF se doplní 1440x900 do oddílu "NV10 modes" v sekci 32bit. Původní NVAGP.INF ve Windows jsem před novou instalací pro jistotu odstranil.

Možná se dají podobně upravit mody rozlišení i u Intelu. Další možnost je zřejmě program Power Strip, nebo někdo možná zná freeware alternativu...