Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hra pro win 98 v XP

Zdravím, kdysi jsem pařil perfektní hru corsairs, po letech jsem se k ní chtěl vrátit, ale nedokážu ji rozjet, problém bych viděl v tom, že je určena pro windows 98 a já mám XP. Chci se zeptat, zda jde nějakým způsobem hru v XPčkách rozjet. Díky za info.

Můžete zkusit hru spustit v kompatibilním režimu, tzn. kliknete na spouštěcí soubor (např.: "corsairs.exe") pravým tlačítkem a vyberet možnost vlastnosti, pak kliknete na kartu "kompatibilita" a vyberet Win 98.

Tenhle postup, nemusí fungovat a spíš nebude :.( (XP mají mizernou podporu), ale někdy se to dá takhle spravit.

Oběma vám moc děkuji, hru jsem konečně nainstaloval spustil, nastavil, ale při startu mise naskočil tento eror, přes který jsem už neprošel.

File error N1000001 (E:\prm\missions\mis01\red\mis01red.prm) line:63
File:c\file.c.

předpokládám, že tím je vše v...:-D3-[ !?

u corsairs som mal tusim problem aj na W98, musel som skusat rozne (starsie) verzie ovladacov grafiky, a tusim aj nejake directx uz neviem. Mozes skusit preistotu nainstalit directx runtime z www.microsoft.com (pouzi search) v tom su tusim vsetky directx aj starsie, a mozes skusit mozno aj ine ovladace grafiky a aj kompatibility modus.
Inac podla mna hra nic moc, AOE sa mi zdal lepsi.

není to originál, četl jsem dopředu o problémech co lidi mají tak jsem to nesháněl. Je to soubor typu .cue stáhnutý přes torrenty. Jede mi vše včetně úvodního videa, ale když už má načítat hra samotná, tak naskočí ten error.

No tak si to nainstaloval ale blbo, ked ti hra po instalacii chce sahat na subory na E: ?
Skus to nainstalovat FULL (pri instalacii sa to asi da zvolit) aby bolo po instalacii vsetko na C:
P.S. neda sa vylucit ze to mas poskodene (to cue, bin), a inac s nelegalnym SW sa tu neradi... (jednak nemam naladu zaoberat sa poskodenym torrentom a druhak je to nelegalne)

Ale z doslechu vím, že microids nereaguje na nabídky ke koupi, řešil jsem to asi s 2 kluky co sháněli corsairs a na netu se mi nepodařilo najít orig. prodej. Každopádně děkuji za rady. Jo a tu full instalaci na výběr nemám, mám prostě jen install. Dík a dobrou.