Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samsung - nejde display

Dobrý večer, příchazím ohledně telefonu Samsung A51. Dnes 7lete dcerce bohužel spadl na zem, telefon se restartoval (display šel) dala jen na nabiječku protože se lekla.

Došla odpoledne s tím že telefon nefunguje, zkoušel jsem reset, hrt reset, telefon reaguje na PC (ukazuje se) ovšem po učité době i když se vypne skrz baterii začne "cvakat" bez důvodu i po resetu. Je to opravdu display? četl jsem si totiž že to může být i zakouslý systém který uděla to že display se nerozsvíti display není poškozen (a nemá ani vlaskovou prasklinu) . Nápad jak to otestovat než to vyhodim a pořidím nový?

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Opravdu chces u telefonu za necele dva tisice necim takovym vrazdit cas? Pokud tam nema dcera nic du… nový
CalebCox 28.01.2026 23:48
CalebCox
Podle popisu to bohužel vypadá spíš na hardwarový problém než na „zaseklý systém“. U A51 je časté, ž… poslední
NěkdoZJihu 28.01.2026 23:51
NěkdoZJihu

Podle popisu to bohužel vypadá spíš na hardwarový problém než na „zaseklý systém“. U A51 je časté, že po pádu odejde buď samotný displej, nebo tzv. display board (část, která displej napájí). I když není vidět prasklina, AMOLED panel může být poškozený uvnitř a zůstane černý.

To, že telefon reaguje na PC, vibruje a „cvaká“, znamená, že systém běží, ale obraz se nezapne. Pokud by byl jen zaseklý software, měl by se po hard resetu aspoň logo Samsungu zobrazit.

Jediný způsob, jak to ověřit, je připojit telefon k externímu monitoru přes USB‑C → HDMI (pokud to model podporuje), nebo ho dát do servisu, kde vyzkouší jiný displej. Oprava displeje u A51 ale většinou vychází dražší, než je hodnota telefonu, takže se často nevyplatí.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru