Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Roter-rada

Ahoj lidi, kdyz dam svuj kabel do routru a z neho treba z dvojky do PC, internet je pripojeny, ale nejede ?!..jakto. Jak mam povolit dns nebo tak nejak?

router má svoji interní adresu, bývá třeba na štítku routeru. podle ní si nastavíš podobnou statickou adresu ve vlastnostech tcp/ip svého připojení, nebo necháš automatické přidělení adres (dhcp).
do adresního řádku prohlížeče zadáš ip adresu routeru, jméno a heslo admina budeš mít v přibalené brožurce nebo na tom štítku.
wan adresu routeru nastavíš přesně podle poskytovatele: wan ip je adresa co ti dal (pokud to zas není dhcp), dále brána a dns.
lan strana pro pc: necháš dhcp, nebo "static dhcp"=přidělení zvolených ip podle mac adres karet, nebo dhcp vypneš - lidi si budou adresy nastavovat ručně. jako bránu vyplníš ip routeru, dns podle poskytovatele.