Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem wifi router pro 10pc

Dobrý den, rád bych připojil na internet asi 6-10 pc přes wifi router(ne kabelem) máme internet 16mbit. Nevím jaká je kapacita u routerů poradíte mi jaký koupit díky

ne myslím tím LANku o 10 PC na jakémkoliv wifi (802.11a/b/g/n) médiu. Celá síť je totiž jedna ethernetová kolizní doména a NAVÍC komunikující tak rychle, jak rychle dokáže komunikovat ten nejpomalejší hostitel (takže v praxi je často "ten nejpomalejší" - čti nejdále/nejzarušenější- schopen komunikovat jen třeba 1Mbit). A podle toho se potom ta LANka i chová, protože Windows typicky posílají do LAN docela dost "balastu", různé broadcasty apod. Wifina je použitelná tak do 2 PC jako LAN, na internet je to s odřenýma ušima tak do 5 lidí (s tím, že se počítá s tím, že to pojede maximálně tak okolo 1-2Mbit/s). Ale 10 PC, to je už sci-fi, obzvláště, pokud to není jedna kancelář.

Da sa vpodstate suhlasit s tvojim nazorom, az na to ze tazatel z toho nechce zrejme robit lokalnu LAN a pri pouziti Routra s NATom u klienta sa do siete nedostanu Bcasty.
A co napr. IEEE 802.16-ka ta by bola lepsia? to je tiez vpodstate wifi-na.