Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zpomalenej comp po vymene RAM

Ahoj! Vymenil jsem v PC RAMku (místo 2x256MB jsem dal 1x1GB) a obcas ted zpomaluje napr. zvuk u videa je posunuty a nesedi k obrazu nebo pri nahravani zvuku a tvoreni vice stop se vsechno posouva - pred vymenou to fungovalo jak ma. Nevite nekdo co s tim?

Ked tvoja tajna doska podporuje dualchannel tak s jednym modulom nepojde dualchannel (polovicna priepustnost RAM). Dalsia vec je aky modul (freq./CL) si tam strcil.
Dalej treba skontrolovat BIOS resp. frekvencie napr. pomocou everest home ze ci vsetko (CPU, RAM, FSB) bezi na takych freq. na akych ma.
Preistotu skontrolovat ze disk nebezi v PIO mode (spravca zariadeni - IDE controllery), aj ked to s RAM nema nic spolocne ktovie co si s tym PC robil.