Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem oprava ovladače windows

Dobrý den,
podařila se mi úžasná věc a už si s tím nevím rady. Když jsem nechala provést scan programem Trojan Remover, napsalo mi to, že byl napaden ovladač beep.sys, jestli ho chci smazat, tak jsem dala ano, ale neměla jsem doma instalační CD windows, takže když ho po mně chtěl, musela jsem to zrušit, pak sem kompl vypla a při dalším zapnutí už nenaběhl. Teď jde spustit pouze v nouzovém režimu a já nevím, jak ten ovladač opravit nebo nainstalovat nový. Instalační CD už mám, zkoušela jsem konzoli pro zotavení, příkaz chkdsk, ale nic nevyřešil, ty další příkazy neznám, můžete poradit plz? díky

pozri sa do c:\windows\system32\dllcache ci tam nemas aj beep.sys. Ak ano tak ho nakopiruj do c:\windows\system32\drivers. Prip. opacne.
Ked nemas beep.sys na disku vobec, tak si ho musis vyextrahovat z instalacneho CD a nakopirovat do vyssieuvedenych zloziek. Idealne totalcommanderom prehladat instalacne CD so zaskrtnutym "prehladat archivy", najst v ktorom .cab je a odtial vykopirovat (TC alebo prikaz expand). Alebo si to nakopiruj z ineho PC kde bezi rovnaky Win (jazykovy a rovnaka verzia)

Ano, ked to nepomoze tak premenuj obe beep.sys.vir na beep.sys.

V kazdom pripade odporucam potom znova spustit ten antivir, a ked to najde zas vir tak mu dat instalacne CD nech tie subory nakopiruje antivirak z install.CD, lebo vidim ze sama to z instal.CD asi nenakopirujes.

Tak to bohužel nemělo efekt. Restartovala jsem a zase najede ta úvodní obrazovka Windows (jak tam běhají ty proužky), pak černá obrazovka, pak se znovu restartuje a najede nabídka na spuštění nouzového režimu :-/ Zkusím to s tím commanderem.

Pisal som aj ked to nepomoze tak premenuj obe beep.sys.vir na beep.sys. Ani to nefunguje?
Potom samozrejme znova antivirak a odstranit vir ale potom uz korektne vcetne install.cd.

P.S. samozrejme mozes si najst ten beep.sys aj totalcommanderom na instalacnom CD, ked chces.

Lebo musis hladat beep.sy_ :-) Som na to zabudol. Je to na cd v adresari i386
beep.sy_ nekopiruj, ale prejdi nad neho v totalcommanderi a zmackni klavesy Ctrl a PgDn (Ctrl drzis a sucasne PgDn page down). Objavi sa ti beep.sys, a ten nakopiruj do oboch tych zloziek.

Ked to ani potom nenabehne tak mas posahane aj nieco ine vo Win, kedze nevies co tak to bude potom chciet reinstall.

Maru, zkus ještě při tom, když ti to nabídne tabulku s výběrem (Nouzový režim...), pokud tam máš "Zakázat automatické restartování při selhání", tak to zvol. Pokud na tebe posléze vyběhne nějaká modrá obrazovka, napiš sem, co je na ní (číslo chyby STOP případně název souboru v kterém došlo k chybě).

Zistovat v com to je je problem, skus spustit ten trojan remover v nudzovom rezime a hladaj v nom ze ci nevie vratit zpet to co posral.

P.S. este podobne co sa pise vyssie ale inac - v nudz.rezime ovladacie panely - system - karta o starte systemnu, tlacitko o starte systemu, zrus zaskrtavatko "restartovat pri zavaznej chybe" a restartuj

P.S.2. a uisti sa ze mas ten original beep.sys (podla datumu a velkosti) v oboch zlozkach
c:\WINDOWS\system32\dllcache\
c:\WINDOWS\system32\drivers\
dllcache je systemova skryta, musis si povolit v nastaveniach TC aby zobrazoval aj sytemove skryte zlozky inac ju neuvidis.

hauuuuu, MM.. nějak ti přestávám rozumět :-p

pro Maru: Normálně spusť Totalcommander, v pravém okně přejdi do c:\windows\system32\drivers, v levém okně CDROM složka i386, vyhledáš soubor beep.sy_, dvakrát na něj klepneš myší (klasickej dvojklik, nebo jednoklik a enter, případně jednoklik a CTRL+PgDn, tohle jsou ve výsledku stejný akce), tímpádem se ti objeví v tom levým okýnku soubor beep.sys, klepneš na něj myší (nebo přesuneš šipkama kurzor) a stiskneš F5. Na případnej dotaz o přepsání souboru odpovíš Ano.

mozes este skusit start - spustit:
sfc /scannow

To by malo skontrolovat vsetky systemove subory a prip. nahradit poskodene z instalacneho CD, ale ako to dopadne nezarucujem (ak nahodou nemas presne to instal.cd ktore bolo pouzite na instalaciu tvojich Win tak je vysledok otazny)