Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pomalý kabelový internet

Ahoj všem, prosím, mám internet od T-mobile, rychlost 500 Mb/s. Při měření rychlosti v počítači je rychlost kolem 80-90 Mb/s. Když zapojím kabel do jiného PC, rychlost je v pořádku přes 500 Mb/s. I přes Wi-Fi je rychlost kolem 450 Mb/s. Co může být prosím za problém? Vadná síťová karta? Děkuji za rady.

Předmět Autor Datum
100Mb/s sietovka? Skontroluj si akou rychlostou vidi pc pripojeny kabel.
fleg 26.04.2026 19:03
fleg
Síťovka 1Gb/s. Dřív to normálně chodilo.
Galant 26.04.2026 19:07
Galant
Sietovku mozes mat gigovu, ale bezi v rezime gigabit a nie 100Mb/s? Vyskusaj iny kabel medzi pc a ro…
jjj 26.04.2026 20:03
jjj
zvláště na ty měřáky rychlosti by antivir neměl mít vliv, ale pro jistotu: nemáš tam nějaký přídavný…
lední brtník 26.04.2026 19:13
lední brtník
No mám tam Eset. :-x
Galant 26.04.2026 19:14
Galant
Eset jsem deaktivoval, problém s rychlostí přetrvává.
Galant 26.04.2026 19:31
Galant
eset má různé verze. neškodný by měl být bývalý nod, to je téměř čistý av. horší jsou av balíky s ví…
lední brtník 26.04.2026 19:45
lední brtník
Kabel je v pořádku, AV odinstalován, PC restart, rychlost 91 Mb/s. S nastavením si nikdo určitě nehr…
Galant 26.04.2026 20:00
Galant
Tu rychlost sietovej karty si si kontroloval kde? Skus pripadne z cmd. C:\Users\fleg>wmic nic where…
fleg 26.04.2026 20:36
fleg
C:\Users\Admin>wmic nic where "NetEnabled='true'" get Name, Speed Name Speed Intel(R) Ethernet Conne…
Galant 26.04.2026 21:02
Galant
Bude to probblem toho adaptera, nie si sam, co to hlasi(l) a to dokocna blbol aj pod linuxom. Niekto…
fleg 26.04.2026 22:25
fleg
Jj, jak pises. Nez koupi tu novou sitovku, at zkusi tento ovladac : https://www.intel.com/content/w…
HPET 27.04.2026 12:18
HPET
Medzi routrom a tvojim pc nie je ešte niekde nejaký switch ?
pme 26.04.2026 21:23
pme
Nene, nic. Zkusím koupit novou síťovku a uvidím.
Galant 26.04.2026 21:53
Galant
Spusť CMD jako admin a zadej: netsh int ip reset netsh winsock reset netsh int tcp reset Restart…
IQ37 27.04.2026 01:14
IQ37
Jen taková blbost - zkus ten modem restartovat. Já mám taky T-mobile a jejich modem. Nebyl jsem týde…
Prasak 27.04.2026 14:17
Prasak
Tak jsem natvrdo nastavil namísto automatiky 1Gb/s a zdá se, že to pomohlo. Včera to jelo plnou rych… poslední
Galant 27.04.2026 15:10
Galant

eset má různé verze. neškodný by měl být bývalý nod, to je téměř čistý av.
horší jsou av balíky s více funkcemi, které se montují do všeho možného.
"deaktivace" antiviru bez restartu určitě nevypne tyto parazitní ovladače (říkají tomu ""filtry"), pomůže jen odinstalace, aspoň na zkoušku.

na tom druhém pc, kdes testoval funkčnost kabelu, tam tento eset není, že?

ale stejně se nedá vyloučit ani problém s kabelem. zkontroluj si, že má přímé zapojení = na obou koncích že má barevné žíly ve stejném pořadí.

Dřív to normálně chodilo.

nehrál si nikdo s nastavením režimu síťovky, tj. rychlost napevno místo na automatiku?

Bude to probblem toho adaptera, nie si sam, co to hlasi(l) a to dokocna blbol aj pod linuxom.
Niektori radili vypnut autonegociaciu a nastavit 1Gb natvrdo, iny vypnut uspavanie, ci dat podporu legacy switch,
Jeden to vyriesil tak, ze vymenil switch a pomohlo mu to.

Jj, jak pises.

Nez koupi tu novou sitovku, at zkusi tento ovladac : https://www.intel.com/content/www/us/en/download/18293/intel-network-adapter-driver-for-windows-10.html
V podstate na kazdem druhem zarizeni obzvlast NUC se tyto problemy projevovali velmi casto dokonce jak si podotknul i v Linux.

I po dezaktivaci setricich funkci, eco vert etc a pevneho nastaveni na Full-Duplex 1000Mbps se po prechodu ze 100 na > 1Gbps odpojil a podobne, jen vyse uvdeny ovladac mi nak tak tu sitovku udrzel na zivote.

Reseni pres : "Intel Link Negotiation Process Update Utility 82579/I217/I218"
Pres pravy klik prelozit do Cestina : https://www.touslesdrivers.com/index.php?v_page=3&v_code=4977
( Intel přepínače Cisco Power over Ethernet (PoE) uvedené na trh před ratifikací standardů IEEE 802.3af-2003 a IEEE 802.3at-2009 někdy způsobují kolísání napětí na síťových kabelech. ) - Coz vedlo k odpojeni, nebo padu na 10/100

Spusť CMD jako admin a zadej:

netsh int ip reset
netsh winsock reset
netsh int tcp reset

Restart PC.

Případně dále CMD (admin):

netsh interface tcp show global

Pokud je:

Receive Window Auto-Tuning Level = disabled

tak zapni:

netsh interface tcp set global autotuninglevel=normal

Jen taková blbost - zkus ten modem restartovat.
Já mám taky T-mobile a jejich modem. Nebyl jsem týden doma, pak pustím PC a modem nepřipojil PC do internetu. Přehodil jsem kabel do jinýho portu na modemu a OK. Vrátím do původního portu a mrtvola. Reset modemu pomohl.
Ony ty jejich modemy jsou docela krámy, už jsem musel jeden měnit/reklamovat, protože se pravidelně každou noc odpojil od internetu, po půl roce provozu.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru