
aktualizace W 10 na W 11
D.den, mame W 10. jak aktualizovat na W 11 nebo koupit nový PC?
D.den, mame W 10. jak aktualizovat na W 11 nebo koupit nový PC?
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
Normálně, spustíš setup.exe z aktuální instalačky Windows 11
Tobě nefunguje Google nebo jakákoliv AI?
Sice jsi to neuvedl, ale kdybys měl náhodou nekompatibilní hardware s Windows 11 tak jak obejít požadavky je uvedené tu:
https://krakatoa.endora.site/jak-obejit-pozadavky-windows-11.php
Děkuji PC je asi 4 roky ,zkusím dle návodu .
Podle návodu postupovat nemusíš, 4 roky staré PC bude kompatibilní, jestli jsi ho kupoval jako nový.
Příště by to chtělo uvést aspoň jaké máš CPU.
Pokud je kompatibilní
Pomocník s instalací Windows 11
https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/windows11
Pokud není, jde to...
https://pc.poradna.net/flashes/3313859-velka-aktualizace-rufus-odstraneni-ai-blot-tpm-secure-boot-a-pozadavku-na-ucet-ms
https://rufus.ie/en/
Mimo jiz zodpovezene.
A tobe se volitelny upgrade na WIN 11 v aktualizacich neukazuje ?
neukazuje se. .
To je divný ... nemáš něco "povypínané/promazané/vyčištěné" ??? Nedávno jsem to známým dělal, jako nabízený update (dlouho odkládaný). Asi je potřeba mít MS účet.
Zvláštní to je, ale nejsem zastáncem toho provádět jen "upgrade". Vždy dělám pro jistotu čistou instalaci a je klid. Samozřejmě si dopředu ještě postahuju ovladače pro danou desku na flešku a čistou instalaci provádím až potom. Nebo ty ovladače stáhnout v jiném PC. Hlavně ty základní bych nenechával na Windows, ne vždy fungují na 100%.
Obvykle není žádný důvod dělat "čistou" instalaci. Upgrade proběhne prakticky stejně, jako všechny předchozí updaty. Představa, že bych to celé znova instaloval, konfiguroval, je dost děsivá. Jinak ten upgrade W10/11 jsem dělal několika známým a bez nejmenších problémů. Většina lidí, co na PC něco dělá, tam má nainstalované a hlavně nakonfigurované programy, nainstalovanou tiskárnu, skener.
Jo, je s tím trochu opruz, ale čistá instalace je čistá instalace. Před lety jsem měl při upgrade trochu problém s oprávněním některých složek a souborů a za normálních okolností nešly smazat nebo přepisovat a zbytečně zabíraly místo na disku. Tehdy na to zabral program Unlocker, ale stejně jsem z toho neměl správný pocit a kvůli tomu vždy volím čistou instalaci. Že to zabere o něco více času mně vůbec nevadí, protože se mezi tím dá dělat XY dalších věcí. Ale každý svého štěstí strůjcem...