Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Seriove cislo XP??

Vo firme ma jeden pocitac strhnutu nalepku so seriovym cislom, odisiel na nom disk, cize to cislo uz ani nemozem vytiahnut, napr. z ntuser.dat. Co teraz? Z tej nalepky sa mi da vycitat prva a posledna 5 kombinacia, ale to je vsetko. Existuje nejaky soft, do ktoreho ked toto hodim, by bol schopny najst cele to cislo? Pravdepodobne nie, cize ako mam teraz postupovat, aby vsetko bolo v sulade so zakonom? Dik!

Těžko.

To je hypotetická možnost (možná by se to dozvěděla policie při vyšetřování, ty určitě ne), třeba vazbu IP a s/n ani neevidují. Každopádně přímo ze s/n IP nezjistíš, to je nesmysl...

Zjistit majitele podle IP dokáže zase jen policie, dotazem u providera (který by měl mít příslušné logy). Ale jen po určitou dobu od "incidentu"; existují nějaké lhůty, jak dlouho musí provider logy uschovávat.

Ked ti to pokradli tak mozes podat trestne oznamenie na policii alebo skusit kontaktovat MS ze ci to nejak vedia riesit (napr. ze tie cisla zablokuju a podaju trestne oznamenie oni a tebe daju nove cisla apod). Neviem ci take nieco robia, mozno hej, mozno nie.

P.S. alebo vobec to neriesit, a zapisat si niekde vsetky cisla aby si ich mal ked skape disk.

ale korporatna verzia tiez potrebuje seriove cislo a ak je to cislo preflaknute (a vacsina korporatnych cisel ktore "zozenies" preflaknute su) tak ti to nedovoli ist napr. na windowsupdate ani tahat veci od MS ktore idu cez overenie pravosti ptz ti to tam oznami ze cislo je preflaknute. Pouzivat sa to sice nejak da, ale nepovazujem to za normalne riesenie. Normalne riesenie by bolo kontaktovat MS a poziadat ich o nejake nahradne cislo ak je to mozne.