Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno GPRS

Vim, že to sem asi nepatří, ale nevím kde se mam zeptat. Mam mobil SE W610i a přepnul se mi (nevim jak, asi sám) na EDGE. Od těch dob mi nejde internet na mobilu. Chtěl bych to přepnout na GPRS, ale nevim jak. Návod mam, ale ne v českým jazyce. Už sem zkusil v mobilu všechno ale furt nic. Poznal jsem to podle písmene E u signálu. Mělo by tam být G.

EDGE je vylepšením (nadstavbou?) GPRS, mobilní síť poskytuje v daným místě buď EDGE (to je lepší), nebo GPRS. Pro datový spojení to vyjde (kromě přenosové rychlosti) nastejno.

Uvedený problém tedy nesouvisí s "přepnutím se" z GPRS na EDGE.

Pavel

medzi gprs a edge si prepína telefon automaticky podla intenzity signálu v danej oblasti,takže chyba nebude v telefone,skôr v tom,že už možno došlo k prečerpaniu povoleného množstva dát a operátor pripojenie zablokoval,záleží aké služby máš predplatené u toho ktorého operátora,to už si musíš zistiť sám,prípadne môže byť preťažený server v danej oblasti,gprs/edge býva obvykle s vysokou agregáciou a pokial bývaš niekde v husto osídlenej oblasti a viac ludí sa pripojí naraz,už sa Ti nemusí ujsť "volné miesto"