Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OT: Výběr pojišťovny na pojištění bytu

Sorry za absolutní offtopic, ale můžete si za to sami, že jste znalí spouty věcí v životě :-p

Stávající pojišťovna (ČSOB) mi vypověděla smlouvu na pojištění bytu. Důvod byl někde okolo výše pojistné částky, dle jejich propočtů to vycházelo jen na nějakých 800 tisíc, kdežto já to potřebuju na 1,65Mega. Muselo se tam nějak čachrovat při vytváření smlouvy a nakonec se to ČSOB po roce přestalo líbit.

Tedy se ptám, jaký zkušenosti a máte s jinýma společnostma a kterou byste mi byli ochotni doporučit? Malá podmínka je v tom, aby mi udělali smlouvu na byt ihned, tedy ne jen návrh na smlouvu, abych mohl letět přímo se smlouvou udělat vinkulaci.
Zatím mám v hledáčku Kooperativu, ta má tady u nás ve městě pobočku.

Díky za pomoc

Předmět Autor Datum
Nevím, jaké pojištění máte na mysli. Já pojišťoval domek - jednak stavbu proti zničení, živlům, požá…
Filuta 28.11.2008 22:50
Filuta
Ano, to je ono, proti zničení, aby měla banka (ČS) krytou (moji) hypotéku. Proti požáru, pádu letadl…
Prasak 28.11.2008 23:11
Prasak
V přijedu v neděli večer, pošlu ti to soukromou zprávou.
Filuta 28.11.2008 23:46
Filuta
Budu čekat. V pondělí to totiž musím jít vyřídit.
Prasak 29.11.2008 01:17
Prasak
Já jsem pojistil baráček u Generali, jednak to je myslím solidní firma a druhak pro ně dělá kamarád.…
strejdabrabenec 28.11.2008 23:03
strejdabrabenec
Žádný další návrhy? poslední
Prasak 29.11.2008 16:27
Prasak

Nevím, jaké pojištění máte na mysli. Já pojišťoval domek - jednak stavbu proti zničení, živlům, požárům a domácnost proti vyloupení, rozkradení atd. Pojišťoval jsem to u České Pojišťovny, na jakou částku jsem chtěl, na tolik vypočetli pojistné. Během patnácti minut jsem odcházel s platnými smlouvami v kapse, málem včetně pojištění nechtěného těhotenství.

Ano, to je ono, proti zničení, aby měla banka (ČS) krytou (moji) hypotéku. Proti požáru, pádu letadla, atd.

A pojištění domácnosti si chci taky udělat, plánuji to udělat oboje najednou.

Můžeš mi prozradit, na kolik sis to pojistil a co to stálo?

Já jsem pojistil baráček u Generali, jednak to je myslím solidní firma a druhak pro ně dělá kamarád. Smlouva na místě u nás doma, za chvilku hotovo. Plnění jsme měli už 2x, jednou při té malé smršti co se před časem přehnala republikou. Likvidátor se mě do telefonu zeptal jakou odhaduji škodu, když jsem mu řekl částku tak ji odsouhlasil a bez jediné fotky, vyplněného prohlášení nebo návštěvy likvidátora jsem měl za týden peníze na účtu. Je fakt že to byla výjimečná situace ale ta rychlost byla sympatická.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru