Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí pevný disk

Dobrý den.
Uvažuji o koupi externího HDD. Chci ho připojit k běžnému stolnímu Pc a zálohovat na nějl především fotky a vlastní domácí video. Můžete mi poradit, co je lepší, zda ten menší 2,5 palcový nebo 3,5 palcový? Mě se spíše zamlouvá ten menší, hlavně že ho nemusím již zapojovat zvlášť do sítě a tak. Stačí když bude mít 8MB cace, 5400 ot, 12ms? Opsal jsem to z netu, moc mi to stejně neříká - ale asi čím větší číslo, tím lepší.. Děkuji za radu, jde mi jen o zálohu výše uvedených dat a co koupit, aby jejich ukládání netrvalo nějak moc dlouho. Jinak mám v pc Windows xp, procesor 2Ghz, oper. pamět 512MB...

3,5" jsou levnejsi a vetsi. Nevim kolik mas videa, ale za stejnou cenu koupis 200GB 2,5" a 500GB 3,5".

to s tim, ze 2,5 nemusis strkat do el. site je sice v pripade desktop PC pravdepodobne, ale ne 100% jiste. Zalezi to kolik mas na USB napojenych zarizeni a kolik ti je schopne USB dodavat proudu. V notebookach to nejde bez el. site dost casto, u normalniho PC jsem se s tim setkal jen jednou.