Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna PC - Zpomalení internetu

Dobrý den,
koupil jsem si nový počítač:
Procesor: AMD Athlon 5000+ X2 2.66 GHz
Paměti: 2x2GB RAM
Grafická karta: nVidia GeForce 9600GT 512 MB DDR3
Síťová karta: V everestu NVIDIA nForce Networking Controller

Internet se mi rapidně zpomalil. Nemám rychlý, ale stahoval vždy tak kolem 200-300 KB/s a teď mi to stahuje 10-20 KB/s. Nevíte co by s tím mohlo být??
Mám Windows XP Professional SP3.

povypínat zbytečný a nesmyslný automaticky startující odpad, odstranit skype doplněk z ie, odvirovat, odspywarovat, přestat používat internet explorer, na net lézt (a vlastně pro veškerou práci mít) jenom s účtem s omezenými právy.

řeší se to tu co druhý den.

povypínat zbytečný a nesmyslný automaticky startující odpad, odstranit skype doplněk z ie, odvirovat, odspywarovat, přestat používat internet explorer, na net lézt (a vlastně pro veškerou práci mít) jenom s účtem s omezenými právy.

To jsi už stihl všechno udělat?

bude to nejspíše nějaká porucha, já bych doporučil opravit. :-p Pokud chceš od nás radu, bylo by možná dobré zveřejnit i nějaké informace o tom, jaké máš připojení, jak jsi připojen, výpis ipconfig apod.

ano (já vím, jaký máš problém), ta "krabička" je nejdůležitější, jmenuje se "wifi klient"; prosím už nepoužívej výraz "chytám to na anténu" ;-)

Pokud máš problémy s připojením, zkus pingat na tuto krabičku, pokud je toto OK, podívej se do jejího webového rozhraní, zda je připojení OK a zda je rychlost wifi spoje dostatečná, jakož i síla signálu. Případně sem dohrň tyto informace.

Předpokládám, že tu krabku jsi už restartnul.

P.S.: Není tvůj kamarád náhodou nějaký dobrodinec, co poskytuje svůj net i ostatním? Pak by to mohlo být taky tak, že po změně PC jsi (díky změně MAC adresy síťovky) identifikován jako "bulk" uživatel s nižší rychlostí směrem do inetu. Rozhodně bys jej měl kontaktovat.

Když to bude pomalý i na tom netebooku, budeš vědět, že problém je někde na trase mezi PC a kamarádem- námraza, sníh na anténě ( asi ne, ale kouknul bych na ni ), rušení z okolí taky dokáže zpomalit, kamarád taky může mít dalšího chtěného či nechtěného dalšího kamaráda. pokud to poběží rychle jako předtím, je asi problém v novém PC- mažná máš viry, trojany.

Normální to není. Možná ale tvůj poskytoval internetu /ISP/ blokuje rychlost podle tzv. MAC adresy -což je jedinečná adresa síťovky, takové sériové číslo. A ti co neplatí maj hovno teda 10-20kb/s. Po výměně desky máš určitě novou adresu mac a možná rychlost jako neplatící. Zkus to obtelefonovat.