Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozjedu PC ??

Můžu se zeptat rozjel by jsem takle pc jaho chci sestavit

Procesor

Athlon 64 X2
Socket AM2
Pracovní frekvence [MHz]: 3100
Frekvence systémové sběrnice [MHz]: 1000
Velikost L2 cache [kB]: 1024
Technologie [µm]: 0,065
Příkon [W]: 89

Pamět

1.84GB
DDR-2

Grafická Karta
Výrobce grafického čipu: ATI
Grafický čip: Radeon HD 3450
Chlazení: aktivní
Rychlost grafického čipu [MHz]: 600
Pixel Shader Engines: 40
Vertex Shaders: 40
Shader Clock [MHz]: 600
Typ grafické paměti: DDR2
Velikost grafické paměti [MB]: 256
Rychlost grafických pamětí [MHz]: 800
Šířka paměťové sběrnice [bit]: 64
DirectX: 10,1
OpenGL: 2
Pixel Shader Version: 4,1
Vertex Shader Version: 4,1
DVI-out
Video-out
HDCP
Rychlost sběrnice AGP: 8
Rychlost sběrnice PCIE: 16

Základní Deska
Patice: Socket AM2
Čipová sada: nForce 430
Řadič LAN
Řadič USB 2.0
VGA
Výstupy VGA: D-sub
Počet IDE konektorů: 1
Počet SATA konektorů: 2
Integrované grafické jádro: nVidia GeForce 6100
Rozměry základní desky [mm]: 244 x 225
Počet slotů PCI: 2
Maximální rychlost sběrnice PCIE: 16
Počet slotů PCI-Express 16x: 1
Počet slotů PCI-Express 1x: 1
Podporované paměťové technologie: DDR2 SDRAM PC4300, DDR2 SDRAM PC5300, DDR2 SDRAM PC6400, Dual DDR2
Počet paměťových slotů: 2
Maximální velikost paměti [GB]: 8

Grafiku jsi vybral do agp, ale na desce máš pci-e. Navíc se zkus trochu zamyslet, přečíst si pár článků o grafických kartách a zjistíš, že Tebou vybraná za moc nestojí. Dneska do light sestav je vhodná ati hd 4670. Základní desku nejlépe s čipsetem od amd (780g a pod.), paměti 2x1024 mb 667 mhz s časováním cl4 do dualu, procesor budiž ale rovnou dokup lepší chladič pokud nechceš mít z počítače vysavač. Spíš bych ale volil např. 5600+ s nižší spotřebou a nataktoval bych si ho. Neuvádíš zdroj, s kombinací kterou jsem Ti navrhl by měl postačit nějaký 450w forton, pokud zvolíš nějakou žroucí grafiku, tak samozřejmě požadavky budou větší.

Seš v nejlepším věku začít programovat ;-). Mě je 14 a vydělávám si už penízky v řádu tisíců Kč (odhadem si účtuju jako malej a blbej programátor 50Kč/h). Peníze přesměruješ na fotrův účet. Uděláš 3-4 weby a máš to.
Jediná nevýhoda je v tom, že pokud prozradíš svůj věk(třeba omylem řekneš žes byl v základní škole) tak ti 95% zákazníků zdrhne (když už máš pár referencí, zdrhne 80% :-P ).

Právě že nestíhám, s naší pí. uč, se kterou dostáváme 3x DÚ na 1,5 stránky A4 jen kvůli tomu, že jeden žák nedokáže držet klapačku, třeba dneska jsem dopsal až v 18:20(školu jsem měl do 15:00) a to se ještě musím naučit na zítřek... Jinak to stíhám celkem s přehledem.

PS: Svůj dvouhodinový programátorský dýchánek si nenechám ujít nikdy :-D