Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sestava PC

Zdravím všechny. Jak to tady tak čtu, vidím, že nebudu první a určitě ani poslední, kdo zde vypíše sestavu a bude doufat, že mu ji odklepnete jakožto znalci HW a věcí motajících se okolo. Požádal jsem kamaráda, aby mi něco spachtil (do finančního stropu 15 000kč).On tak učinil a napsal mi, co vymslel (linky zatím nemám), ale vypsal mi tohle....mnoho z těchto věcí mi neříká nic, nevím kde bych dal odstavce, abych nepřetrhl "předmět" v polovině, tak to nechám tak. Vy kteří se v tom orientujete, to určitě poznáte.

CPU AMD Phenom^(TM) X4 Quad-Core 9650 2.3GHz 4x64kBL1 4x512kBL2 2MBL3 95W socket AM2+ ,BOX
GIGABYTE MB Sc AM2+ MA790GP-DS4H, AMD 790GX, VGA, crossfire
A-Data 4GB (Kit 2x2048MB) Gamers Series 800MHz DDR2 CL5, EPP
Seagate Barracuda 7200.11 500GB, Serial ATA/300 NCQ, 32MB cache, 7200RPM
KME CX-Y662 MIDI Tower ATX Pz-500W LGA,černá,USB+Audio+Firewire
MSI GF8800GT OC 512MB DDR3 (256bit), PCI-E, HDTV/2xDualDVI, retail

Je to tedy sestava bez mechaniky, myši, klávesnice, repro a monitoru.
Chtěl bych vás tedy poprosit o zhodnocení a doporučení jiných RAMek, protože budu používat W XP a ty podle toho co jsem slyšel, nepotřebují více než 2GB, nebo dokonce s více RAMkami ani pracovat neumí.Mám tedy představu o 2GB ram(2x1024, zasadit do Dualu)
Také jsem někde zaslechl, že QUAD procesory jsou poruchové, je tomu opravdu tak?
Víceméně žádný z názorů, které jsem zde napsal nejsou mé vlastní a mám to pouze z doslechu, tak bych byl rád, kdybyste mi to tedy uceleně potvrdili/vyvrátili.

Děkuji všem, kteří se budou snažit mi mé rozhodnutí ulehčit.

Hmm, ta sestava - to je taková, krom desky, bohužel, snůška roztodivných nahodilostí, místy pochybných kvalit (viz zdroj).

K čemu ta sestava má být? Dle grafiky hádám na hry (?). Kolik ta konkrétní MSI GF8800GT OC 512MB DDR3 stojí peněz? Na co "quad core" s nízkým taktem (?) - konkrétně na hry (současnou většinu) tedy moc ideální není... Raději zmiňte "k čemu", ať zamezíte spekulacím.

Je to na hry,filmy,občas nějaký ten photoshop,MS OFfice a hlavně net. Stříhat video se nechystám, takže převážně herní mašina.
Sám tomu moc nerozumím, proto se ptám. Kámoše znám dlouho, ale jen přes internet. Teď si skládal PC, tak jsem ho zkusil zaúkolovat a hned v prvním příspěvku jste mě od toho odradil. Taky jsem měl představu o dvoujádrovém CPU. Nevím koho jiného bych se zeptal na sestavu PC, takže experimentuji. Nemusím hrát nejnovější hry na plno a už vůbec nepočítám s tím, že rozjedu (až výjde) GTA 4... chci spíše novější průměrnou mašinku, kde si na low nebo medium detaily taky zahraju Crysis, Cod 4 a podobné gamesy.

Jinak kde je cenově nejvýhodnější si koupit komponenty?Alfacomp?Czechcomputers?Penta?
Budu rád, pokud by sem někdo nahodil nějaké komponenty, které se k sobě hodí a nebudou cenově nad 15 000.
Děkuji všem za názory kladné i záporné.

Kingston DIMM 2048MB DDR II 800MHz KHX6400D2K2/2G (Cena s DPH: 834,- Kč)
product.jsp

AMD Athlon 64 X2 5600+ (socket AM2) BOX ADO5600DOBOX (Cena s DPH: 2 154,- Kč)
product.jsp

Samsung Spinpoint F1 HD642JJ - 640GB SATA II (Cena s DPH: 1 728,- Kč)
product.jsp

nebo HDD v podobné ceně - Western Digital Caviar SE16 WD6400AAKS - 640GB SATA II

CoolerMaster Elite 330 (Cena s DPH: 872,- Kč)
product.jsp

GigaByte HD4850 R485ZL-512H 512MB, PCI-E (Cena s DPH: 4 248,- Kč)
product.jsp

Corsair VX450 450W (Cena s DPH: 1 797,- Kč)
product.jsp

GigaByte GA-MA790GP-DS4H - AMD 790GX (Cena s DPH: 3 475,- Kč)
product.jsp

15 288 Kč celkem

Děkuji moc.Tohle vypadá i pro mě lépe, vzhledem k tomu, že mám k dispozici odkazy a jsou i ty názvy pro mě známější.Teda jsem nevěděl, že zdroj stojí takové nekřesťanské peníze :D
Takže začínám šetřit ať to mám doma komplet co nejdříve :)
Pokud by někdo měl jiný návrh, sem s tím, ale v téhle cenové relaci asi moc variant nebude.Takže znovu děkuji a hezký zbytek večera.

Poznámka pro klid v duši, i když to nemusí být velký problém, přesto...

Paměť Kingston DDR2 CL5 KHX6400D2K2/2G zvládá tradiční JEDEC časování 5-5-5-15, a to se zvýšeným napětím 1.95 voltu při frekvenci 800 MHz, případně se standardním napětím 1.8 V a frekvencí 667 MHz. Moduly jsou opatřeny hliníkovými chladiči. Typický příkon modulu je 1.92 W.

Zmíněné paměti Kingston, které jsem udal, možno změnit za něco se standardním napětím 1,8V při 800MHz a + - "5-5-5-15", i levného nebo pak třeba i s nižším časováním, třeba od Corsair.

Zkusil jsem mrknout na alfacomp a podle toho, co jste mi vypsal, jsem našel podobné, či stejné a zajímá mě, zda to bude OK

RAM: Kingston 2GB (kit 2x 1GB) CL6 800MHz (rozdíl je v CL, místo 5 mají v alfě6)
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514008 20TW000H3R
Cenový rozdíl: Levnější o 276kč.
CPU: AMD Athlon 64 X2 5600+ EE BOX (rozdíl jsem nenašel žádný)
http://www.alfacomp.cz/php/index.php?eid=106140&Sea rch=AMD+Athlon+64+X2+5600%2B&SearchType=1&SearchSub mit=1
Cenový rozdíl: Levnější o 67kč.
HDD: Samsung SpinPoint F1 3.5" 640GB HD642JJ (rozdíl jsem nenašel žádný)
http://www.alfacomp.cz/php/index.php?eid=106140&Sea rch=Samsung+Spinpoint+F1+HD642JJ&SearchType=1&Searc hSubmit=1
Cenový rozdíl: Levnější o 62kč.
CASE: Cooler Master Elite 330 černá
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514000 6000000I22&Search=CoolerMaster%20Elite%20330&Search Type=1
Cenový rozdíl: Levnější o 15kč. :-D

POKRAČOVÁNÍ

Gr.Karta: Gigabyte ATI Radeon HD 4850 512MB DDR3 GV-R485ZL-512H (rozdíl jsem nenašel žádný)
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007 K0BT000K5V
Cenový rozdíl: Levnější o 407kč.
=> takže bych si klidně mohl koupit místo téhle, co nabízíte tu stejnou, ale místo 512 tam má 1024, ale nerozumím tomu:
Gigabyte ATI Radeon HD 4850 1GB DDR3 GV-R485MC-1GH
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007 K0BT000K5T
Zdroj: Corsair Power Supply VX450 450W (rozdíl jsem nenašel žádný)
http://www.alfacomp.cz/php/index.php?eid=106140&Sea rch=Corsair+VX450+450W&SearchType=1&SearchSubmit=1
Cenový rozdíl: Levnější o 141kč.
MB: Gigabyte GA-MA790GP-DS4H (rozdíl jsem nenašel žádný)
http://www.alfacomp.cz/php/index.php?eid=106140&Sea rch=GigaByte+GA-MA790GP-DS4H&SearchType=1&SearchSub mit=1
Cenový rozdíl: Levnější o 55kč.
Pokud mi to odklepnete, a koupím si tu grafiku, kterou nabízíte(těch 512 místo 1024) ušetřím v AC zhruba 1023.
Samozřejmě kupuju přes E-Shop a nechám si to dovézt vzhledem k mému bydlišti asi za 60kč.
Čekám tedy na váš verdikt:)

Můj závěr je tedy takový:
Excel mi ukazuje částku 14322,7

Předpokládám tedy, že vše bude pasovat a budu doufat, že se mi to podaří co nejdříve nakoupit.
Děkuji tedy nesmírně a teď už snad naposledy píši Hezký zbytek večera.

To už osobně spíše - Corsair 2GB Twinx XMS2-6400 800MHz CL4. [Vidět, že u levných lepších 2*1GB není až tak velký výběr při "standardu" napětí 1,8V, 800MHz, CL5 - deska s možnostmi ovšem umí vyšší napětí nastavit, což o to...]

Ta grafika - 1GB její paměti, nevím, 512MB u ní stačí - pokud máte monitor 17/19 LCD - tak určitě, navíc toto rozhodně není u HD 4850 zásadní problém. To by musela být dost přetaktovaná - pak možná má nějaký smysl přemýšlet i tak. Z hlavy přesně nevím rozdíl, musel bych sám mrknout, ale nepamatuji si nějaké překvapení.