Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s digitálním záznamníkem Philips Voice Tracer 860 - rušení integr. mikrofonu

Zdravím všechny,

mám prosbu/dotaz, zdali nemáte zkušenosti s novějším digitálním záznamníkem Philips Voice Tracer 860. Mám totiž malý nebo velký problém - sám nevím...

Koupil jsem ho před třemi dny. V čem je tedy zakopaný pes...

Kvalitou samotné nahrávky přes integrovaný mikrofon, pokud leží na stole - tzn. absolutně s ním nehýbu, je záznamník (nebo diktafon) velmi dobrý! Čistá, prostorová, relativně příjemně přirozená nahrávka (v rámci MP3)! Pokud ovšem vezmu diktafon do ruky, lehce s ním pohybuji, potažmo chodím po místnosti - nastane velký problém. Ovládací panel se naprosto volně pohybuje/má vůli cca 1 mm ze všech stran (asi designový záměr naprostého diletanta - nic jiného mě nenapadá, vypadá to, že to tak má opravdu být řešeno [??]), a tak se při i lehkém pohybu stává jeho volnost šíleným rušidlem pro onen integrovaný mikrofon - z nahrávky, kdy se s diktafonem pohybuji/procházím, slyším chvilkami zvuky (vznikem pohybu, přenášeném zvuku ovládacího joysticku na konstrukci, potažmo na snímač mikrofonu), které bych přirovnal - "jako když vedle vás stojí někdo s kladivem a bouchá do velkého plátu plechu" - no děs... Poučte, prosím, neznalce - je to normální?

Díky moc za jakékoliv postřehy nebo zkušenosti s tímto druhem zařízení

VN

P.S.: Při použití externím mikrofonu problém není, pokud jsem si všiml, ovšem ten v plánu používat nemám.

Tak vážení,

pokud byste narazili na tento diktafon Philips Voice Tracer 860, pokud si jej osobně neodzkoušíte, můžete být za jistých okolností a používání (běžná chůze, lehký pohyb přístrojem či pouhé, naprosto neuvědomující se pohyby prstem po ovládacím panelu) docela v šoku (viz popis v mém původním dotazu). Buď se jedná o vadu celé série, která je u nás momentálně dostupná k dnešnímu dni (dělají to údajně všechny ve skladu vyzkoušené) nebo o konstrukční návrh naprostého diletanta, a to doslova a do písmene...

Včera jsem dostal do rukou vyšší model Philips Voice Tracer 880, kde je problém méně výrazný, s jistou větší dávkou tolerance použitelný, přesto zůstává! Situace by měla být snad řešena přímo s výrobcem. U nás je momentálně dostupný, jako novinka, velmi omezeně, proto upozorňuji případné zájemce.