Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozbité pc

Zdravím, mám rozbité Pc a vůbec netuším kde může být chyba.
Po spuštění mi to píše

IDE Channel 0 Master : _NEC DVD_RW ND-3520AW 3.07
IDE Channel 0 Slave : None
IDE Channel 1 Master : None
IDE Channel 2 Slave : None

IDE Channel 2 Master : None
IDE Channel 3 Master : None

FLoppy disk(s) fail (40)

... press F1 to continue ...

Verifying DMI Pool Data

For realtek RTL8110S/8169S Gigabit Ethernet COntroller v1.01 (030820)

CLIENT MAC ADDR: 00 13 D3 62 08 54 GUID: FFFFFFFF-FFFF-FFFF-FFFF-FFFFFFFFFFFF
PXE-E53: No boot filename received

PXE_M0F: Exiting PXE ROM

Intel UNDI, PXE-2.0 (build 082)
Copyright (C) 1997-2000 Intel Corporation

CLIENT MAC ADDR: 00 13 D3 62 08 54 GUID: FFFFFFFF-FFFF-FFFF-FFFF-FFFFFFFFFFFF
PXE-E53: No boot filename received

PXE_M0F: Exiting PXE ROM
DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER

a sekne se to, nejdřív jsem myslel že je to chyba hardwaru, ale napadlo mě zkusit zpustit mandrivu live a ta mi šla bez problémů, do nouzového režimu se mi sice jednou podařilo dostat, ale hned to zamrzlo a víckrát už nenaskočí. Nevíte někdo co s tím ? díky moc1

jo a taky mám na C nějaké citlivé soubory, které bych potřeboval stáhnout, ale nějak se mi v Mandrivě nepodařilo najít možnost, jak se dostat na C disk. Mohl by prosím někdo poradit i s tímhlě ?

já se omlouvám, ale stejně to nějak nemůžu najít :-(
mám KDE verzi 3.5.7
abych řekl pravdu, tak to není pro nováčky udělaný zrovna nejlíp, přijde mi to hodně nepřehledné, už jsem prošel snad všechno a na správu disků jsem nenarazil

díky moc za obě rady

Z nějakého důvodu BIOS nevidí disk a disketovou mechaniku. Vidí jenom DVD a pokouší se bootovat ze sítě. Protože to může dělat i vadný řadič, doporučoval bych vyndat disk a zapojit do jiného počítače jako sekundární a zazálohovat data. Je divné, že DVD mechanika je zapojena jako master na kanálu 0. Nehrabal se v tom někdo?