Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr grafické karty

Ahoj
Renovuju 1.5 starej počítač a mam menší problém s výběrem graf. karty.Na trhu je jich hrozne moc a docela se v tom ztrácim.Počítam že tohle bude na dlouhou dobu poslední počítač.Finance mam tak 6000Kč.Tu grafiku bych chtěl hlavně herní ale zkrátka nwm jakou.Chtěl bych se zeptat jakou byste mi doporučili.

Moje sestava:
AMD Athlon(tm)64 X2 Dual Core 3800+(2013Mhz)
NVidia GeForce 8500GT Silent Edition
2Gb RAM,DDR2....( budu kupovat novy-asi 4GB Corsair,Kingston nebo Pirate..to asi neni podstatný)
Vista Home Premium(bude ultimate)
deska MSI MS-7250
Zmena predmetu, pôvodne: Výběr gerafické karty (los)

No este k tomu zdroji..mam 450W coz si myslim ze je dostacujici...desku menit nehodlam...prave nwm jak je to s tim DDR...jestli je podstatny ze moje 8500GT ma DDR2 a novy maj DDR3...stejne se to snad pripojuje pres PCI-e slot ne? takze jestli nebude vadit kdyz si poridim nakyho radeona ne nvidii s DDR3

paměti na desce a paměti na grafice spolu vůbec nesouvisí. takže klidně ber grafiku s ddr3, ty jsou totiž rychlejší než ddr2. k tomu zdroji - záleží, jaký zdroj to je. pokud neznačkový Eurocase, KME tak bych to viděl maximálně na tu 9800GT nebo Radeon 4830 (ta je o něco rychlejší než 9800GT). Pokud je značka zdroje například Fortron, Enermax, Corsair, tak klidně i tu 4850. Za sebe ti můžu říct, že mám Radeon 4670 a to je za 2 000 skvělá karta. Záleží, na jak velkém monitoru, jaké hry a na jaké detaily chceš. Ta 4670 není super, nezahraješ si všechny hry na maximum, ale třeba na střední detaily ano. Hraju teda na 17" LCD, takže max. 1280x1024. Výhodou je i to, že ta grafika nepotřebuje přídavné napájení, má velmi nízkou spotřebu a funguje i na obyčejných neznačkových zdrojích. Ovšem do budoucna moc není... Takže pořadí karet dle výkonu:

1) Radeon 4850
2) Radeon 4830
3) Geforce 9800GT
4) Geforce 9600GT
5) Radeon 4670

Ovšem všechny budou mít oproti stávající 8500GT zdrcující výkon. Určitě kup ale aspoň AMD X2 5000+

Tak když máš omezený rozpočet tak se vykašli na koupi procesoru a desky a kup jenom tu grafiku. Když to nebude stačit tak přikoupíš i cpu (deska se mi zdá měnit vcelku zbytečná ale zase starý cpu s deskou prodáš asi lépe).Ale aby to mělo smysl měl bys nahradit model 3800+ modelem 6000+ (2ghz vs 3,1ghz).

Co se týká hraní samotného tak dvě giga ramky by měli jako základ stačit i pro vistu, dokoupení 2*2giga oem (a-data,800mhz) přijde na 1100 s daní a zase - když máš omezený rozpočet nepotřebuješ corsair ale obyčejné a-data 800mhz. Proč připlácet 500kč za stejný výkon. Navíc amd procesor X2 stejně neumí lepší ramky než 800mhz takže kupovat dražší corsairy třeba 1066 se nevyplatí.