Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno bios

Dobrý den mám problém, mám pc ale po zapnutí píše že chce abych vložil bootovací disketu do A... ale na hdd už windows nainstalovaný je a vše vždy fungovalo.... nevíte co mám přenestavit v biosu aby to zas šlo? Děkuji za vaše rady verze biosu 3.31a

mám pc ale po zapnutí píše že chce abych vložil bootovací disketu do A

toto ti píše bios? je to bílý text na černém pozadí, ihned po zapnutí ještě před logem windows? nebo proč chceš měnit nastavení biosu?

pokud máš pocit že hláška pochází z grafických windows:
1) nech bios na pokoji,
2) podívej se na modré záhlaví okna co ji píše,
3) podívej se co se ti po startu automaticky spouští za blbosti: start - spustit - msconfig.exe - záložka po spuštění - zvláště co vede do adresářů temp nebo recycler,
4) rozpomeň se co jsi instaloval těsně předtím než se ta hláška začala objevovat.

co to máš za verzi windows - xp? (u ní bych nečekal zavirovaný boot record)
hláška jde normálně (esc) přeskočit?
můžeš spustit nějaký antivir? jestli nemáš - můžeš nabootovat z legálního instalačního cd, místo pokračování instalace zvolíš [r]=konzola zotavení, přihlásíš se jako admoš, spustíš příkaz "fixmbr", a restart?
když budeš restartovat - můžeš v nastavení biosu zakázat floppy mechaniky?

----
už jsem měl pocit že my profesionální pijáci medoviny jsme tazatelem přehlíženi ]:)

tak já už opravdu nevím.... zkusil jsem dat opravit pres instal. cd ale ukaze je to ze neni pripojen zadny hdd... tak sem si rek ze hdd proste uz doslouzil ale kdyz ho pripojim jinam tak to hdd normalne ukazuje.... tak uz opravdu nevím... skousel jsem prohodit snad vsechny kabely vcetne toho co se zapojuje do zakladni desky...

..ukaze je to ze neni pripojen zadny hdd..

..po zapnutí píše že chce abych vložil bootovací disketu do A..

aha, je to jinak. nepíše ti to že máš vložit disketu. ale především ti to píše že operační systém nebo disk není nalezen - a z nás si tu jen děláš legraci.
takže hurá do biosu, najdi si mód sata řadiče - a přepni ho na režim kompatibility s ide, jinak ho instalátor xp neuvidí.

a pochlub se kdo ti lezl do biosu nebo mazal jeho nastavení - ten ať ti to příště spraví.