Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Infikovaný soubor? Interpretace VirusTotal..

Dal jsem kompletní test PC, našel nákazu u souboru

C:\WINDOWS\$NtServicePackUninstall$\sens.dll

Nějak se mi to nezdálo, zaslal jsem jej k otestování službě VirusTotal.

Výsledek: VirusTotal.pdf

Vytáhl jsem si stejný soubor ze dvou záloh (acronis): 1) ihned po OEM instalaci XP, 2) záloha cca měsíc - v obou případech je stejný a taky hlásí nákazu. V prvém případě byl soubor pochopitelně v jiném umístění (XPSP2); až po aplikaci SP3 se přesunul do $NtServicePackUninstall$.

Co s tím? ::) (Zatím jsem jej hodil do trezoru). SP3 ani Windowsupdate aktualizace nemíním odstraňovat - mohu bez obav smazat všechny (C:\Windows\) adresáře, začínající na $Nt? Někde někdy někdo psal (??), že by se měl nechat adresář $hf_mig$... tak nevím.

Schválně, zkuste někdo otestovat ten "svůj" soubor z XPSP2 :i:

Díval.

Mě zaráží to, že doposud testy u toho souboru (je to vlastně záloha při instalaci XP SP3) problém nikdy nehlásily, až dnes (dělám kompletní sken tak 1x za 2 měsíce). Když rozbalím tento soubor z řady předchozích aronisáckých záloh (v rozmezí roku a čtvrt), VŠECHNY jsou indikovány jako nakažené. Ale pouze ty z SP2 verze; SP3 je už OK.

Kašlu na to, je to v trezoru :-| Poslal jsem to taky na rozbor do Grisoftu.