Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem excel z office2003 pomalu otevírá soubory

Ahoj, nesetkali jste se s tím, že excel "najednou" začne děsně pomalu otevírat soubory?
Cca 20 s mu to trvá, po poklepání na soubor.
XP SP3, odvirované(resp. nic jsem nenašel- superantispyware, avast, AVG antirootkit).
Word normálka.
Na googlu se toho moc nenajde, akorát cosi z r.2002 a excelu 5.0 versus excel97.

je jedno že je pc odvirované, chytrý antivirus znovu zkoumá obsah každého "office" souboru jestli v něm není vir, klidně 100x denně.
podívej se do nastavení na umístění adresářových cest excelu - že všechny vedou na reálně existující lokální adresáře, žádný síťový disk.