Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NAS pro mlutimédia

Dobrý den,
prosím o radu na téma NAS. Mám HTPC (+ další PC) připojené na síti. Rád bych si pořídil zařízení (NAS server), které by dokázalo pojmout 2x1TB disk + přehrávání multimediálních souborů po síti.

Má někdo nějaký zajímavý typ?

Díky, t

• to netuším, ale předpokládám, že by to bylo čistě sledování 1 DVD filmu v reálném čase na jednom PC (možná do budoucna 2 PC sledovat nezávisle 2 filmy (nebo poslech hudby)
• co se týká ceny (bez disků) tak bych si představoval cenu do 6000 s DPH (ale aby to bylo co nejméně náročné na spotřebu energie a nebylo potřeba přidávat nějaké extra chlazení na disky)

Děkuji za radu.