Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 44 virů a přibívají

ahoj dnes jsem zapla pc šla na internet (ani jsem nešla na žádnou stránku) a najednou mi eset zahlásil chybu počet zachycených hrozeb 44 (nějaký pinit virus) ,napsalo mi to at vložím instalační cd jinak budou soubory ztraceny,tak jsem vložila instalační cd win.xp a od té doby žádná hláška,ale když cd z mechaniky vyndám,je tam opět ta hláška o vložení cd ,kde je problém? popř.jak se toho zbavit ,pustila jsem i superantispyware ale ten nic nenašel,vážně nevím
při kontrole v eset smart security mi to taky nic nenajde

loading...

moc mi to chování nedává smysl.
zkontroluj že máš zapnutý firewall ve windos. jak ti psali: povypínej všechny nežádoucí/neznámé doplňky v tvém prohlížeči. nainstaluj si jednoduchý starter a mrkni co se ti samo spouští po zapnutí za svinstvo.
a jak píše kolega - nastavení omezeného účtu je ve tvém případě více než žádoucí (používám ho taky a nemusím řešit hlouposti jako viry a spyware, ani zbytečné programy proti nim).

edit - záloha nastavení routeru:
dáš ip adresu routeru do prohlížeče. vlezeš do záložky wan, opíšeš nebo vytiskneš nastavení. záložka wifi - to samé. záložka lan - taky.
nastavení tvého pc: z příkazového řádku: start - spustit - cmd.exe [enter]:

ipconfig -all > c:\tcpip.txt

vzniklý soubor c:\tcpip.txt si prohlídni třeba v notepadu, můžeš si ho vytisknout..

nastavení omezeného účtu bych chtěla zkusit ,ale četla jsem tady nějaké články a vůbec se v tom nevyznám ,potřebovala bych přesný návod jak co udělat (nejsem někdo kdo se nějak extra vyzná v pc)
ps: jak zjistím jaká je ip routeru? z toho ipconfig -all mi vyšla nějaká ip to je toho routeru ? díky
jinak pokud budeš mít čas ,mohly by jsme třeba přes email udělat to nastavení omez.účtu - pokud budeš mít náladu -díky

ipconfig -all:

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8169/8110 Gigabit Ethernet
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-1D-7D-AA-E3-DC
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 192.168.0.11
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
Servery DNS . . . . . . . . . . . : ...

to tučné je IP tvého routeru, to dáváš do adresního řádku třeba internet exploreru, bude to po tobě chtít heslo správce routeru a heslo - je nalepené od výrobce na routeru, nebo v příručce k němu, nebo's ho změnila.
tam uvidíš ostatní nastavení.

Stáhni si a spusť TrendMicro™ HijackThis
http://www.trendsecure.com/portal/en-US/tools/secur ity_tools/hijackthis

vytvoř si v něm log, zkopíruj si jeho obsah do schránky a prověř si ho na
cz

po kontrole fixni červeným křížkem označené položky ( jdou v případě problémů obovit ze zálohy, kterou tento program automaticky při opravě vytváří )

nebo log vlož sem do fóra - zkusíme tam najít problém.;-)

přestože mám router s HV firewallem, aktualizovaný OS (jak XP, tak Vista), aktualizovaný antivir - KIS, od spybotu spuštěný tea timer, tak stejně se mi na PC i notebook prodrala nějaká potvora a přestal mně aktualizovat antivir. Pomohl až v nouzovém stavu spustit sdfix !!!