Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Avatar

čau...
Chtěl bych se zeptat nejspíše nějakého grafika jak se dělají Avatary... nejspíše v Adobe Photoshop CS3...
Když by mněl nějaký Grafik 5 minut času, jestly by mi tu nevipsal jak postupovat... co nejprvé atp...
myslím, že to zas tak složité nebude... děkuji mnohokrát všem co si udělají čas a napíšou mi sem postup...
bb hoši ;)

K tomu je potrebne jedine. Naucit sa v niektorom editore pracovat. Je jedno, ci to bude Adobe Photoshop, ci Adobe Illustrator, ci Malovani. Postup je vsade iny, ale ak budete robit avatar bez editacie iba raz, spravte to v MS Malovani (v pripade ze mate Windows):

1. File > New
2. Image > Atributes
nastavite width: 50, height: 50 Pixels
3. Navolite farbu, vyfarbite pozadie
4. Nastrojom na pisanie vpisete avatar
5. File > Save as > napisete meno suboru a vyberiete priponu: jpg alebo png.

To je vsetko. Podobne to funguje aj v inych programoch, len mate viac moznosti nastaveni. ;-)

Navod na co?

edit // Pozrite, asi si nerozumieme. Je vela moznosti, co si vlozit do avataru, ci obrazok ci nejaku fotku ci nejaky napis. Kazdy ma iny postup pripravy a vystup je vzdy obrazok o malej velkosti cca 50x50px. Ale priprava samotneho obrazku je vzdy ina (odfotit, napisat, nakreslit, bla bla bla)